AQUANIT banyolarınızda yerini almaya hazır!

Eşsiz tasarımı ve uygulama kolaylığı ile banyoların havasını değiştiren Aquanit, kot farksız uygulanması sayesinde banyolara kesintisiz mekan hissi veriyor.

Dünyanın ilk ve tek porselen duş karosu olan Aquanit, banyoların en yeni tercihi ve gözdesi. Zeminde kullanılan karo ile aynı hizada uygulanan Aquanit, uygulanma yöntemi sayesinde banyolarınızda kesintisiz bir mekan hissi uyandırıyor. Farklı ebatlarıyla küçük banyolardan büyük banyolara kadar her yerde uygulanabilen ve mükemmel olduğu kadar kesintisiz mekan tasarımları yapmayı da mümkün kılan bu yenilikçi çözüm, 6 farklı modeli ile hastane, otel, bakım evi, ev, spor merkezleri, spa alanları ve havuz duşları gibi alanlarda da kullanım olanağı sağlıyor.

Gider sistemi ve kabin profil ile banyolara tam bir çözüm ve uygulama kolaylığı getiren Aquanit, porselenin leke tutmayan, yüksek dayanıklılığa sahip hijyenik özelliklerini estetik ve teknoloji ile harmanlayarak banyolara yansıtıyor. Uygulanan özel sır sayesinde kaymaz mat bir yüzeye sahip olan Aquanit, yüzde 100 porselen malzemeden üretildiği için dayanıklı, fiziksel ve kimyasal mukavemeti diğer benzer ürünlerden yüksek ve uzun ömürlü bir ürün avantajı sağlıyor.

Aquanit, Seranit Grup portföyündeki birçok tasarım alternatifinin yanı sıra farklı desen alternatifleriyle de göz dolduruyor. 80×80 cm – 90×90 cm – 80×120 cm – 90×135 cm gibi dört farklı standart üretim ölçüsüne ek olarak Aquanit, standart dışı özel ebatlarda istenilen mekana uygun olarak da kesilebiliyor.


Seranit Grup:
1993 yılında Türkiye’nin ilk teknik porselen üreticisi olarak yapı sektörüne adım atan Seranit Grup bugün, Eskişehir ve Bilecik’te bulunan fabrikalarında 18 milyon 500 bin metrekarelik üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin bu alandaki toplam üretiminin yüzde 20’den fazlasını tek başına gerçekleştiriyor. Bu alanda toplam üretiminin yüzde 40’ini ihraç eden Seranit Grup, porselen yer ve duvar karoları konusunda dünyada da ilk üç önemli oyuncu arasında yer alıyor. 2012 yılında ise, Serra Seramik markası ile seramik sektörüne iddialı bir giriş yapan Seranit Grup, tasarım, kalite ve teknoloji konusundaki yaklaşımı ve dünya standartlarındaki üretim anlayışı ile şimdiden sektörünün en önemli oyuncuları arasına girmeyi başarmış bulunuyor. Serra Seramik, sahip olduğu farklı ve büyük ebatları ile sektör profesyonellerine ve tüketicilere daha fazla estetik ve mimari çözüm sunarken; kullandığı teknoloji, kalite, tasarım, renkler ve dokuyla da sektörde fark yaratıyor. Serra Seramik’in her zevke uygun geniş ürün yelpazesi, seramik sektörünün yeni bir anlayışla şekillenmesine de fırsat sunuyor. Seramiği geleneksel kullanım alanlarının dışına çıkartan Serra Seramik, dokunduğu tüm mekânları adeta bir sanat eserine dönüştürüyor. Seranit Grup’un ayrıca, Vanucci markası altında 23 model mutfak ve Seranit Yapı Gereçleri alanında ise Oxipaint Ekolojik Boya, Oxicoat Ekolojik Sıva, Seramont Yalıtım sıvası ve bunun yanı sıra tamamı ekolojik ve inovatif ürünlerden oluşan bir ürün yelpazesi bulunuyor. Geçen yıl önce Dünya Ekonomik Forumu’nun “Küresel Büyüme Şirketleri” platformuna seçilen ilk Türk sanayi şirketi olan Grup daha sonra TSE’den alanında ilk “Çift Yıldız” belgesini alma başarısını gösterdi. Seranit Grup bu yıl ise tüm porselen ve seramik ürünlerine Tip III EPD Çevre Etiketi aldı. Grup başarılarını 2015’te iki önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan iFAwards ve RedDotAwards’dan kazandığı tasarım ödülleriyle perçinledi. Yenilikçi ve kaliteli ürünleriyle sektöre damgasını vurmaya devam eden Seranit Grup, son olarak yapı gereçlerinde geliştirdiği koku önleyici özelliği olan Oxicoat ürünü ile Ulusal Teknik Onay (UTO) Belgesi’nin sahibi oldu. Bunun yanı sıra 2 yıl süren Ar-Ge çalışmasıyla dünyanın ilk porselen duş karosunu geliştiren Seranit Grup, 2016 yılında Aquanit ile dünyanın en büyük ve kapsamlı tasarım yarışması olan A’ Design Award’da Silver ödülünü kazandı. Seranit Grup son olarak Aquanit, Duostone ve Seravista Porselen Basamak ürünleriyle katıldığı XONE – Seramik Tasarım Yarışması’ndan 3 ödülle döndü.