MADE IN TÜRKİYE; İstanbul Sokak Kültürü Kapsamında Konsept Sergi

 

No LaB – konsept galeri , organizasyonlugunda gerçeklesecek Türk sokak kültürünü bir araya getiren 2. sergi “Made in Türkiye” 6 Nisan’da açılıyor. Sergi kapsamında, Öney Mimarlık isbirligi ile tasarlanan “Paydos” enstelayonu yer alacak. “Made in Türkiye” 6 Nisan-15 Haziran arası Hasköy Iplik Fabrikasında gezilebilir.

“Made in Türkiye” sanatçılarla Türk kültürünü birlestirmeyi hedefliyor. Türk zanaatkarlarından, yemegine birçok tradisyon ve yerel malzemelerle beraber unutulmus ve gittikçe yok olan zanaatkarlarımızı tekrardan canladırıp sanatçı ile bulusturarak isleri yepyeni ve sanatsal bir biçimde Türkiye’ye / Dünya’ya sunmayı hedefliyorlar. Birçok seyi Batı’dan örnek almak yerine kendi zengin kültürümüze dönüp, biz Türkiye adına Dünya’ya ne katabiliriz temasıyla yola çıkılıyor.” – NoLaB

Heykelden mobilyaya, duvar kagıtlarından seramik objelere her çesitten sanat eserini bünyesinde barındıran sergideki her parça satısta olacak. 4 ay boyunca temalı yemeklerden müzik dinletilerine, atölye çalısmalarından konusmalara kadar birçok etkinlikle sürekli hareketli kalacak.

Öney Mimarlık tarafından tasarlanan serginin avlu alanındaki “Paydos” enstelasyonu ise hepimizin bildigi sokak kültürümüzün bir parçası olan anlayısı sokak kültürünün vazgeçilmezlerinden olan insaat iskelelerine yeni kullanımlar kazandırarak geziciye kullanabilecegi interaktif bir sosyallesme alanını mekan algısını degistirerek sunuyor.

Etkinlik Ismi: Made in Türkiye / Made in Türkiye
Tasarlayan: No LaB, Öney Mimarlik isbirligi ile
Organize eden: No LaB
Tarih-Saat: 06 Nisan – 15 Haziran
Mekan: Hasköy Yün Iplik Fabrikası