(Avcı Architects), MIPIM 2017 FUARI’nda Projelerini Tanıtacak…

Londra, İstanbul ve Ljubljana’da stüdyoları bulunan, Avrupa’dan Afrika’ya ve Ortadoğu’ya kadar çok geniş bir coğrafyada projelere imza atan Avcı Architects 14-17 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes kentinde gerçekleştirilecek olan ve MIPIM 2017’de yer alacak.

İş hacminin %80’i uluslararası projelerden oluşan ve sürdürülebilir mimarlığın Türkiye’deki önemli temsilcilerinden biri olan Avcı Architects, dünyanın en büyük ve en etkili gayrımenkul fuarlarından biri olan MIPIM 2017’de projelerini tanıtacak. Fransa’nın Cannes kentinde, Palais des Festivals’ta 14-17 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuarda bu yıl 19 bin m2’lik alanda 3.500 geliştirici, 2.450 şirket, 2.000 mimar ve 500 yerel yönetimin yer alması bekleniyor.

 Selçuk Avcı
Selçuk Avcı

MIPIM fuarına bu sene ikinci kez katılacak olan Avcı Architects kurucusu Mimar Selçuk Avcı, etkinliğin uluslararası iş potansiyeli olan bir her firma için verimlilik arz ettiği görüşünde. Fuara katılımın, Avcı Architects’i daha iyi tanıtmak ve ilgi çekici iş bağlantıları kurmak için doğru bir adım olacağını vurgulayan Avcı, şu sözlerle devam ediyor: “Türkiye gelişmekte olan önemli bir ülke olarak MIPIM’de hayli geniş bir katılımla bulunuyor. MIPIM’e katılarak, yatırımcılarımıza ve belediyelere orada onlarla beraber bulunmanın bizim için ne kadar önemli olduğunu vurgulamamızın ve diyaloğa açık olduğumuzu göstememizin önemine inanıyoruz.”

Avcı Architects’ten MIPIM’de Öne Çıkacak Projeler…

MIPIM 2017’de sadece uluslararası profillerini yansıtan projeleri değil, sürdürülebilirlik alanındaki uzmanlıklarını da vitrine çıkarmayı planlayan Avcı Architects, Palais des Festivals’ın -1. katında yer alacak olan stantında sürdürülebilirlik, ölçek ve tasarım anlamında öne çıkan Brazzaville Şehir Merkezi, Kongo Kintele Kongre Merkezi, Türkiye Müteahhitler Birliği Merkez Binası, Balance Güneşli ve Avrasya Tüneli Müzesi projelerini tanıtacak.

Mimarlık ve gayrimenkul sektörünün tüm profesyonellerini 14-17 Mart 2017 tarihleri arasında MIPIM 2017’nin gerçekleşeceği Cannes’daki Palais des Festivals’ın -1 Katında E23 numaraları standda ağırlayacak olan Avcı Architects’in kurucu ortağı Mimar Selçuk Avcı, firmanın MIPIM ile ilgili hedeflerini şu sözlerle açıklıyor: “Bir İngiliz firması olarak Türkiye’de potansiyel olduğunu gören İngiliz yatırımcılar ve Türk müteahhitler arasında bir köprü olarak görülebiliriz. Aslında bunun tam tersi için de hizmet verebiliyoruz. Türk yatırımcıların ve şirketlerin de yoğun olarak Avrupa ve Afrika başta olmak üzere uluslararası piyasayı göz önünde bulundurduklarını düşünüyoruz ve sahada 30 yıllık geçmişimiz ve bilgimizle uluslararası piyasa ile tanışmada yardımımızı isteyen firmalarla görüşmek istiyoruz.”


Avcı Architects Hakkında:
Selçuk Avcı ve Sanja Jurca Avcı, Avcı Architects’i 1989 yılında Londra’da kurdu. Ofis ilk yılında, sürdürülebilirlikteki deneyimlerini zirveye ulaştıran ve kurumun bundan sonrası için yönünü belirleyen ve yılda iki kez düzenlenen Avrupa Birliği Enerji Tasarruflu Yapılar Yarışması’nda birincilik ödülünü kazandı. Avcı Architects, birçok sektörde uzmanlaşmasıyla birlikte, sürdürülebilirlik, üst ölçekli planlardan tek bir ürünün tasarımına kadar farklı ölçeklerin etik altlığını oluşturmaktadır.
Avcı Architects, İngiltere’nin yanı sıra İtalya, Macaristan, Suudi Arabistan, Gana, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Türkiye ve yakın zamanda da Congo’da projeler tasarladı. Şu andaki aktif olan projeleri ticari ve kurumsal ofisler, perakende merkezleri, özel konut imarları, sergiler ve müzeler de dâhil olmak üzere eğitim ve kültür binalarını içermektedir.
Avcı Architects’in Londra, İstanbul ve Ljubljana’da stüdyoları bulunmaktadır.
Detaylı bilgi için: www.avciarchitects.com