200 tonluk ASFALT PLENTİ İstanbul’dan Senegal’e (GEFCO) güvencesiyle taşınıyor!

Müşterilerinin gelişmekte olduğu bölgelerde güvenilir lojistik hizmetleri sağlama önceliği olan GEFCO, ağır yük taşımacılığında uzman ekipleri ve geniş hizmet seçenekleri ile, Tekno Şirketler Grubu firmalarından Tekno Asfalt’ın lojistik güvenliğini garanti ediyor.

Proje kapsamında toplam parça ağırlığı 200 tonu geçen Benninghoven ECO 3000 asfalt plentinin İstanbul’dan Dakar’a nakliyesi gerçekleştiriliyor. Ulusal ve uluslararası ağır yük taşımalarında ve ilgili formalitelerde deneyim sahibi olan GEFCO, etkili çözüm önerileri ile hizmet veriyor. Tekno Asfalt için önemli bir kıstas olan transit süreyi dikkate alıyor ve Dakar Limanı’na direkt taşıma yaparak müşterisi için yüksek performansı garantiliyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan GEFCO Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serkan Çelik şunları söyledi: “Türkiye asfalt sektörünün lideri ve Benninghoven asfalt plentlerinin Türkiye’deki iş ortağı Tekno Asfalt, gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla sektöre öncülük eden bir firma konumundadır. Bu liderliğe sahip bir firmaya hizmet vermek ve hedeflerine ulaşmasında zincirin bir parçası olmak bize de memnuniyet veriyor.”


Tekno Grup
Tekno, kurulduğu 1986 yılından bugüne; İnşaat Makinaları ve Altyapı İnşaat Malzemeleri, Atık Su Arıtma Tesisleri konularında dünyanın önde gelen imalatçı firmalarının Türkiye’deki iş ortaklığını yürütmektedir. Zaman içerisinde Enerji ve Endüstri alanlarında kurduğu şirketlerle bu alanlarda da diğer sektörlerde olduğu gibi lider konuma yükselmeyi başarmıştır.

GEFCO Grup
GEFCO sanayi ve üretim sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlara katma değer sağlamak ve rekabet avantajlarını artırmak için lojistik planları tasarlıyor ve uyguluyor. GEFCO’nun müşterilerine sunduğu performans son 65 senede özellikle de en karmaşık ve en talepkar sektörlerden biri olan otomotiv sektöründe edindiği uzmanlığa dayanıyor. 150 ülkede faaliyet gösteren GEFCO Avrupa’nın en büyük 10 Lojistik Grubu arasında yer alıyor. Dünyanın dört bir yanında 350’den fazla merkez ve tesiste 11.500 çalışanıyla hizmet veren GEFCO Grup, 2015 yılında 4,2 milyar € ciro yaptı. Grup, Güneydoğu Asya, Orta ve Doğu Avrupa, Balkanlar, Doğu Asya ve Güney Amerika’daki faaliyetlerini artırarak sürdürmektedir.

Daha fazla bilgiye www.gefco.net’ten ulaşılabilir.