(Konecranes) vinçleri, SIEMENS RÜZGAR ENERJİSİ VE YENİLEBİLİR ENERJİ DEPARTMANI’nda…

Konecranes Mayıs 2016’da Almanya’daki Siemens Rüzgar Enerjisi & Yenilebilir Enerji Departmanı’ndan büyük ölçekte bir vinç siparişi aldı. Bu sipariş 18 adet tavan vinci ve 1 adet portal vinçten oluşuyor. Vinçler 2017 yazında teslim edilecek. Taraflar, siparişin bedeli hakkında açıklama yapmamaya karar verdi.

Konecranes Avrupa Endüstriyel Ekipman Başkan Yardımcısı Markku Saarinen “Siemens Rüzgar Enerjisi ve Yenilenebilir Enerji Departmanı’ndan, Cuxhaven-Almanya’da kuracakları nasel fabrikasında kullanacakları vinçleri temin etmekten gurur duyuyoruz. Vinçleri, müşterilerimizin güvenliklerini artırmalarına ve üretim verimliliklerini yükseltmelerine yardımcı olmak için en son teknolojiyle tasarladık. Bu sipariş, gelecekteki işbirliklerimize sağlam bir temel oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Sipariş edilen vinçlerin kaldırma kapasitesi 20 ile 500 ton arasında değişiyor. Ekipmanlar, Cuxhaven-Almanya’daki yeni fabrikada montaj işlerinde kullanılacak. Endüstriyel vinçler, fabrikada farklı kademelerde kullanılacak ve vinçlerin kullanımını daha emniyetli hale getiren çarpışma önleyici korumaya sahipler.

CXT4 Compact Crane 5.0 t, Rocla, Järvenpää, Finlandiya, 2011
CXT4 Compact Crane 5.0 t, Rocla, Järvenpää, Finlandiya, 2011

Siemens, Almanya’da offshore rüzgâr türbini ekipmanlarını üreteceği ilk üretim tesisini kurmak için yaklaşık 200 milyon EURO’luk yatırım yapıyor. Fabrika, şirketin yeni nesil offshore rüzgar türbinleri için naseller üretecek ve yaklaşık 1.000 kişiye yeni bir istihdam yaratacak. Ekipmanların üretimine 2017 yılının ortalarında başlanacak.


Konecranes:
Konecranes, üretim ve proses endüstrileri, tersaneler, limanlar ve terminaller de dahil olmak üzere geniş bir müşteri yelpazesinde hizmet veren, Kaldırma Şirketlerinden TM oluşan dünya lideri bir gruptur. Konecranes, üretkenliği artıran kaldırma çözümleri sunar ve tüm yapılardaki kaldırma ekipmanları ve her tür makine takımı için hizmetler geliştirir. 2015’te Grubun satışları 2.126 milyon AVRO değerine ulaşmıştır. Grup, 48 ülkedeki 600 lokasyonda 11.900 çalışana sahiptir. Konecranes, Nasdaq Helsinki’de işlem görmektedir.

Detaylı bilgi için: www.konecranes.com