(İzocam) uyarıyor: “Soğuk kış aylarında su sayaçlarınızı koruyun…”

Kış soğuklarının etkisini iyice göstermesi ile artan su sayacı patlamaları, boru ve sayaçların yalıtımının yapılması ile önlenebiliyor.

Kış aylarında sıkça yaşanan donma ile su sayacı patlaması problemi, her yıl yüzlerce su sayacının bozulmasına neden oluyor. Açıkta kalan su boruları ve sayaçlar donuyor, borular hasar görüyor ve sayaçlar patlıyor.

Su borularının ve sayaçların yalıtılması ile donma sonucu patlama önleniyor. Boru çapı, dış ortam sıcaklığı ve yalıtım kalınlığı boru ve sayaçlar üzerinde doğrudan etkili oluyor. Yalıtım kalınlığı arttıkça, donmaya karşı direnç de artıyor ve hareketsiz suyun donma süresi uzuyor.

İçinde hareketsiz suyun donduğu her türlü tesisat elemanında yaşanabilecek bu problemde, borulara yüksek kalınlıkta uygulanan camyünü esaslı İzocam Camyünü Prefabrik Boru,  elastomerik kauçuk esaslı İzocamflex güvenle kullanılabiliyor. Benzer şekilde su sayaçlarının, vana ve depoların da İzocam Camyünü Şilte ve levhaları ile yalıtımı donmayı önlüyor. Özellikle kolay uygulanabilen, sayaçlara özel hazırlanmış İzocam Vana Ceketi su sayaçlarının patlamasını önlüyor.