“R+T TURKEY 2017” Mart’ta Yeşilköy CNR Expo’da!

Messe Stuttgart’ın düzenlediği 3. Uluslararası Panjur, Tente, Kapı / Geçiş Sistemleri ve Güneşten Koruma Sistemleri Fuarı R+T Turkey, 1-4 Mart 2017 tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo’da düzenleniyor.

Alanında Türkiye’deki tek ticari fuar olan ve açık, kapalı tüm mekan çözümleri için son teknolojiyle üretilen sistemlerin sergileneceği  “R+T Turkey 2017”, yurt içi ve dışından sektörün çok iyi bilinen firmalarını ağırlayacak.

Mimardan, tasarımcıya, perakendecilerden, teknik elemanlara kadar çok geniş ziyaretçi profili..

Fuar, mimarlar, iç mimarlar, dekoratörler,  inşaat mühendisleri, proje taahhüt firmaları ve yatırımcılardan, panjur, kepenk, tente ve pergola, güneş koruma sistemleri,  pencere ve sineklik, kapı ve geçiş sistemleri, sürücü ve kontrol sistemleri üreticilerine dek çok geniş bir yelpazede ziyaretçi profiline sahip bulunuyor. Ayrıca, sektörle ilgili toptancılar, distribütörler, bayiler ve perakendeciler ile özellikle uygulayıcılar ve teknik elemanların da ilgi alanına giriyor.

İnşaat sektöründeki büyüme fuara ilgiyi artırdı!

Ülkemizde inşaat sektörünün büyümesini sürdürmesi ve beraberinde yan sektörlere olan yatırımın devam etmesi nedeniyle, uluslararası bir ihtisas fuarı olan R+T Turkey 2017’ ye olan ilginin bu yıl da eksilmeden sürdüğü gözleniyor.

Tente, güneşlik, şemsiye, çadır, cam ve balkon sistemleri ilgi görüyor

Fuar yetkilileri, bir önceki fuarda, en yoğun ilgi gören ürünlerin,  sırasıyla tente ve sundurma (%39), pergola (%36), panjur ve aksesuar (%30), pencere kepenkleri (%26), geçiş sistemleri (16%) ve iç bölümde bulunan güneşlikler (%14) olarak açıklıyor. Fuarda ayrıca, çadır ve şemsiyeler, stor perdeler, parmaklık ve çitler, cam balkon ve kış sistemleri, bölme duvar ve tavan sistemleri, sürücü ve kontrol sistemleri, açık ve kapalı alan sistemleri de en yeni teknolojiyle alıcılara sunuluyor.

Ünlü markalar yer alıyor..

Fuarda, Türkiye ve Avrupa’dan Monte Carlo Tente, ICA, Medo Tente, Barış Tente, Brillant, Serge Ferrari ve Nice gibi uluslararası tanınmış sektör temsilcileri yer alıyor. Özellikle Alman sanayinin güncel gelişmelerine ilgi duyanlar, 10 Alman şirketinin katılımını onayladığı Resmi Alman Pavyonunu ziyaret edebilecekler.

Doğu Avrupa ve Yakın Doğu’nun en önemli ihtisas fuarına 10 bine yakın ziyaretçi bekleniyor..

Fuara katılan firmaların %29’unu yurtdışı katılımcılar oluşturuyor. Yine yurtdışından bu aranda ziyaretçi bekleniyor. Fuara yurt içi ve dışından yaklaşık 10 bine yakın ziyaretçi bekleniyor.

Fuara en çok ziyaretçinin, geçen fuarda olduğu gibi başta Türkiye olmak üzere
İran, Yunanistan ve Bulgaristan gibi komşu ülkeler ile Lübnan, Suudi Arabistan, Ürdün, Almanya, İtalya, Rusya, Kosova, Çin ve İsrail’den gelmesi bekleniyor.

R+T Turkey, Panjur, Tente, Kapı/Geçiş ve Güneşten Koruma Sistemleri Fuarı, Türkiye, Doğu Avrupa ve Yakın Doğu bölgesinde bu alandaki uluslararası ihtisas fuarı liderliğini 2017’ de yine başarıyla sürdürmeyi hedefliyor.

T.C. Ekonomi Bakanlığının, R+T Turkey’i “Alım Heyeti” programına dâhil ettiği fuar, özellikle Ortadoğu ülkeleri ve Kuzey Afrika olmak üzere 150 ülkede aktif şekilde duyuruluyor. İlgi duyan firmalar için seyahat ve konaklama masraflarının bir kısmının karşılanması ve heyet koordinasyonu o ülkede bulunan Türk Ticaret Ataşeleri tarafından yapılabiliyor.

Fuarı, Bundesverband Rollladen +Sonnenschutze.V. (Panjurlar ve Güneşten Koruma Üreticileri Federal Birliği), ITRS e.V. (Teknik Tekstil Ürünleri Panjurlar Güneş Perdeleri Sanayi Birliği),  TBÜD (Tente, Branda, Şemsiye ve Membran Üreticileri Derneği),  KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) destekliyor.