(Daikin), Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da FAALİYETLERİNİ Artırdı!

Geniş ürün gamı ile kullanıcılarına her zaman konfor, verimlilik ve tasarrufu bir arada sunan Daikin, CIS Bölgesi’ndeki (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan) faaliyetlerini de artırdı.

Türkiye’de olduğu gibi CIS bölgesinde de büyük gayrimenkul projelerinin iklimlendirme tercihi olan Daikin, bölgenin en yeni 4 büyük AVM ve Rezidans projelerinin iklimlendirmesini üstlendi.

Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da toplam büyüklüğü 372 bin metrekareyi bulan 4 yeni projede soğutma grubu sistemleriyle soğutma ve havalandırma konforunu sağlayan Daikin, enerji verimliliği ve tasarruf değerleri yüksek çözümleri ile tercih ediliyor.

“Lojistik Üssü” Hedefine İlerliyor

Özellikle büyük bir kısmı kapalı olan AVM’lerde iç hava kalitesinin çalışanlar ve ziyaretçiler açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’de olduğu gibi bölgemizdeki AVM’lere de hizmet vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Ülkelerinin en yeni ve en modern AVM ve Rezidans projeleri olan Azerbaycan’da Port Bakü AVM & Residence, Türkmenistan’da Berkarar AVM, Kazakistan Mega Silkway AVM, Kırgızistan’da Asia Mall’u portföyümüze eklemiş olmak bizim için büyük önem taşıyor. Daikin Türkiye olarak en büyük hedeflerimizden biri ülkemizi, bölgenin iklimlendirme lojistik üssü yapmak. Bir yandan Avrupa ülkelerinden Çin’e kadar artan ihracatımızla diğer yandan böyle önemli projelerde de çözüm ortağı olarak bu amacımız doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz.”

Berkarar AVM
Berkarar AVM

“Port Bakü ve Berkarar AVM’de Daikin Konforu Yaşanıyor.”

Azerbaycan’ın en büyük AVM & Rezidans projesi olan Port Bakü’de, ziyaretçilerin konforlu bir ortamda yaşamaları için 10 adet yüksek kapasiteli soğutma grubu kullanıldı. Mekanik işleri Sasel Elektromekanik’e ait olan Azerbaycan Port Bakü, toplamda 375.000 m2 alan üzerinde müşterilerine hizmet veriyor.

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yer alan ve bölgenin en büyük AVM’si olma özelliğini taşıyan 140 bin metrekarelik Berkarar AVM de, Daikin ürünleriyle ziyaretçilerine kaliteli ortam sunuyor. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklığının 50-52 derecelere çıkmasıyla birlikte standart cihazların istenen kapasiteleri vermekte zorlandığı bölgede Daikin’i tercih eden AVM, 9 adet yüksek kapasiteli soğutma grubu ile istenilen konfora kavuştu.

Mega Silkway AVM
Mega Silkway AVM

Mega Silkway AVM ve Asia Mall 2017’nin İlk Büyük Projeleri Oldu

Kazakistan Astana’da 120.000 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Mega Silkway AVM’de ise 5 adet Santrifüj soğutma grubu kullanıldı. Rönesans inşaat tarafından inşa edilen AVM, Expo projeleri arasında yer alıyor. 2017 yılında hizmete girmesi planlanan Mega Silkway AVM, aynı zamanda yeşil bina özelliğini tescillemek için BREEAM sertifikası başvurusunda da bulundu.

Kırgızistan’ın en büyük AVM’si olacak Asia Mall da Daikin’in yüksek kaliteli ürünleri ile ziyaretçilerine keyifli bir alışveriş ortamı yaratacak. 2017 yılında faaliyete geçecek olan Asia Mall’da, 8 adet yüksek kapasiteli soğutma grubu tercih edildi.

Asia Mall
Asia Mall

Büyük Gayrimenkul Projelerinin Tercihi Daikin Soğutma Grupları

Daikin soğutma grupları; hastane, havalimanı ve AVM gibi soğutma ihtiyacının çok fazla olduğu mahallerde yüksek enerji verimliliğiyle tek bir merkezden iklimlendirme konforu sunuyor. Daikin, CIS ülkelerindeki geniş servis ağı, üstün ürün ve hizmet kalitesiyle tüketicilerin tercih sebebi oluyor.

 


Daikin Türkiye:
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye; 7 bölge müdürlüğü, 162 bayi, 23 Sakura bayi, 8 showroom, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Gürcistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan) ve Kuzey Irak ile KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Daikin:
Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., bugün 145 ülkede 18 milyar doları bulan cirosu, 60.000’den fazla çalışanı ve 82 tane üretim tesisi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve flurokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığıyla tanınmaktadır. Daikin Türkiye’nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe NV, 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe NV, 5.500 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya ve İngiltere’deki 7 üretim tesisiyle Avrupa’nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir. Bugüne kadar 500.000’in üzerinde kurulumu gerçekleştirilen Daikin Altherma, Avrupa’da en çok satan ısı pompası sistemleridir. |www.daikin.com.tr