(Bostik)’ten YENİLİKÇİ cephe çözümleri…

Türkiye pazarına girdiği 2005 yılından bu yana profesyonel ürün yönetim stratejisi ile pazarın şartlarına ve ihtiyaçlarına göre trendleri önceden belirleyen Bostik, cephe sistemleri için güçlü çözümler sunuyor. Bostik WeatherSeal, Bostik Construction ve Bostik MSP 2720, cephe sızdırmazlık ürünleri için performans özelliklerini tanımlayan uluslararası kriterlere sahip olmalarıyla öne çıkıyor.

EN 15651 standardına göre CE belgelendirmesi ve CE işaretlemesi olan Bostik WeatherSeal, Bostik Construction ve Bostik MSP 2720, önemli projelerin de tercihi. Türkiye’deki en geniş ürün yelpazesine sahip olan Bostik, yüksek kalitede yenilikçi ve inovatif çözümleriyle, cephelerde uzun ömürlü ve güvenilir sızdırmazlık sağlıyor. Bu da tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Bostik’i yapı sektöründe aranan bir marka haline getiriyor.

Bostik WeatherSeal Cephe Silikonu: Nötral-alkoksi kürlemeli, yaşlanmaya, hava şartlarına ve UV ışınlarına dayanıklı, özellikle dış cephe uygulamaları için formulize edilmiş bir cephe silikonudur. Nötral-alkoksi sertleşme esaslı Bostik WeatherSeal nötral silikonlar; yüzeye yapışma, elastikiyet ve yaklaşık 20-25 seneyi bulan uzun ömürleri sayesinde nötrsilikon teknolojisinde gelinen son noktadır. Bostik WeatherSeal strüktürel cam cephelerde, klasik ve planar cephelerde, ışıklık sistemlerinde, giydirme cephelerde, silikon cephelerde, alüminyum ve PVC doğrama sistemlerinde, cam cephe sızdırmazlık işlerinde, derz izolasyonunda sızdırmazlık amaçlı kullanıma uygundur.

Bostik Construction İnşaat Silikonu: Nötral-oxime kürlemeli, içerde ve dışarıda çok amaçlı, fuga sızdırmazlık malzemesi olarak kullanım için formulize edilmiş inşaat silikonudur. UV‘ye karşı yüksek dayanıma ve elastikiyete sahip olan Bostik Construction; sıhhi tesisat, doğrama, cephe montaj işlerinde dolgu ve sızdırmazlık malzemesi olarak güvenle kullanılmaktadır. Bostik Construction, kullanıcılarına 25 farklı standart renkle beraber her tür RAL kodu / özel renk üretim avantajı ile çok çeşitli renk seçenekleri sunar.

Bostik MSP 2720: SMP esaslı yeni nesil sızdırmazlık malzemesidir. Özellikle alüminyum, PVC, ahşap ve metal cephe sistemleri, kapı-pencere doğramalarında güvenle kullanılmaktadır. SMP esaslı teknolojisiyle cephe sızdırmazlık malzemesi Bostik MSP 2720, UV ve dona dayanıklıdır. Süper elastiktir (% 500) ve her türlü malzemeye yapışabilir Uygulama esnasında astar gerektirmez, kullanıma hazırdır ve üzeri boyanabilir. Zayıf kimyasallara dayanıklı olan Bostik MSP 2720, çevre dostudur. Çözücü, solvent, izosiyanat gibi kimyasallar içermez. Shore A Sertliği ~ 25 olan ürün, düşük hacim kaybı, hızlı kürlenme ve yüksek elastikiyet özelliklerinin yanında renk (beyaz, siyah, kahve, gri) ve ambalaj (kartuş veya sosis) alternatifleri ile sektörde aranılan ilk ürünler arasında yer almaktadır.


Bostik:
Bostik, endüstriyel üretim, inşaat ve tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümleri geliştirmektedir. Şirket, 1.6 Milyar Euro’luk cirosu ve 4.900 çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır. Bostik Türkiye de; yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında çok güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, Hadımköy ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunuyor.

Detaylı bilgi için: www.bostik.com.tr