Kauçuk Zeminde Lider (Indelval), (PETRA) ile TÜRKİYEDE!

PETRA The Flooring Co. bünyesinde Türkiye’deki müşterileriyle buluşan Indelval, her ihtiyacı karşılayacak geniş bir yelpazede ürünler sunuyor. Indelval’ın kauçuk zemin kaplaması ürünleri, mimari projelerde en iyi yüzey kaplaması kalitesine ulaşmak için vazgeçilmez.

Indelval’ın rulo ve karo şeklinde kullanıma uygun örtü sistemleri tüm ticari mekanların zeminlerinde kullanılabiliyor. Rulo sistemler, görsel devamlılık sağlarken homojen ve yekpare bir estetik yakalamaya imkan veriyor. Karo sistemleri ise modülerlik ihtiyacını karşılayarak yapının yaşamı boyunca muhtemel genişletme veya yenileme çalışmalarını kolaylaştırıyor.

Indelval’ın özel uygulamaları teknik gereksinimleri yüksek, spesifik uygulama seçeneklerini de dikkate alıyor. Elektrik endüstrisi için elektrostatik deşarj kontrolü sağlayan, okul ve üniversiteler için çok amaçlı çözümler sunan, toplu taşıma endüstrisi için özel olarak tasarlanmış ürünler; görme engelli kişiler için özel kabartmalı döşemeler veya spor salonlarına uygun kenetlenen karo sistemleri bu özel uygulamalara örnek.indelval

Indelval, kauçuk zeminler için kauçuk bileşimleri imalatı konusunda ISO 14001:2004 çevre yönetim sistemleri sertifikasına; sıhhi, iletken, ticari, spor ve ulaşım amaçlı kauçuk zeminlerin tasarım, imalat ve pazarlaması konusunda ise ISO 9001:2008 kalite sistemleri sertifikasına sahip. Kendini çevresel kaliteyi korumak ve çalışmalarının çevre üzerindeki etkilerini engellemeye veya en aza indirmeye adayan Indelval’ın bu çalışmaları IRAM, INTI, IQNet, USGBC ve Floorscore® gibi ünlü bağımsız kuruluşlar tarafından desteklenmekte.

Kauçuk zemin kaplamalarının üretimi sırasında her türlü zehirli madde salınımının önüne geçen Indelval, üretim için yüksek oranda geri dönüştürülmüş içerik kullanıyor ve ürün paketlemesini geri dönüştürülmüş materyalle gerçekleştiriyor. Doğal kauçuk gibi çevreye uyumlu bir hammadde, çevreye uyumlu renk pigmentleri ve doğal kaynaklardan elde edilen mineral dolgular kullanılan Indelval ürünleri; asbest, PVC, plastikleştirici, formaldehid, ağır metal veya halojen içermiyor; yangın sırasında insan ve ekipmanlara zararlı maddeler olan hidrojen klorid, dioksin, furan ve siyanür türevleri oluşturmuyor.indelval

Diğer dayanıklı zemin kaplamalarıyla karşılaştırıldıklarında Indelval ürünlerinin sunduğu oldukça uzun yaşam döngüsü, yıpranma nedeniyle yenileme gereksinimini azaltarak doğal kaynakların tüketimini engelliyor. Ürünlerin son derece sert bir yüzeye sahip olması bakım kolaylığı ve temizlik için su kullanımından önemli tasarruf sağlıyor.

Tüm ürün gamları CA standardının CA 01350 bölümüne uygun olarak düşük uçucu organik bileşik (VOC) emisyonu sertifikasına sahip ve LEED yönetmeliklerine uygun olan Indelval, bugün kauçuk zemin kaplaması tasarımında lider konumda.


PETRA The Flooring Co.:
PETRA The Flooring Co, tüm teknik özellikler ve çevreye saygı konusunda dünyanın en kaliteli zemin malzemelerini sayısız ihtiyaca uygun renk ve desenle müşterilerine 20 seneyi aşkın süredir sunuyor. Zemin kaplama malzemeleri sektörünün lider kuruluşlarından biri olan PETRA The Flooring Co. kurulduğu 1993 yılından bu yana hızla artan pazar payına ilaveten üstün kalite ve hizmet anlayışı ile kendine sektörde sağlam bir yer edindi.
PETRA The Flooring Co., temel firma prensiplerinden biri olarak her zaman bünyesinde çevreye ve insana faydalı ürünler barındırmayı benimsiyor. İyi tasarımları sürdürülebilir yaklaşımlarla desteklemeyi amaç edinen PETRA, ürün gamında bulunan tüm zemin malzemeleri ile müşteriye sağladığı ekonomik değerlerin ve uzun kullanım ömrünün yanı sıra LEED, BREEAM vb. yeşil bina sertifikalarında en yüksek puanların alınabilmesini sağlar.
Kendi ürün grubunda alınabilecek tüm çevre ve kalite sertifikalarına sahip olan PETRA The Flooring Co., ürünleri ve çevrecilik ilkesini benimseyen yönetimiyle dünyanın en sağduyulu üreticilerini PETRA bünyesinde bir araya getirmiştir. Buna göre PETRA, dünyanın önde gelen üreticilerinden İngiliz menşeili Milliken karo ve rulo halıları, İngiliz menşeili Designflooring lüks vinil zeminleri, Arjantin menşeili Indelval kauçuk zemin ürünleri ve Amerikan menşeili IdeaPaint yazılabilir duvar boyasının Türkiye’deki genel yetkilisidir.

Daha fazla bilgi için www.petratr.com