CNR İMOB, 74 ülkeden alım heyetini ağırlayacak!

Mobilya alanında Türkiye’nin en büyük fuarı olan “CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı” 24-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. CNR EXPO Yeşilköy’de 500’ün üzerinde firmanın katılımıyla yapılacak fuarda, 150 binin üzerinde ziyaretçi hedefleniyor.

İstanbul Fuarcılık tarafından bu yıl 13’üncü kez organize edilecek CNR İMOB, aralarında sektörün lider ülkeleri İtalya, Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin de olduğu 74 ülkeden gelecek VIP alım heyetlerini ağırlayacak.

Mobilya alanında Türkiye’nin en büyük fuarı olan “CNR İMOB -13.Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, 24-29 Ocak tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve sektörün çatı örgütü Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) iş birliğinde düzenlenecek olan CNR İMOB Fuarı, Ekonomi Bakanlığı ve İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin (İİB) desteği ile UR-GE Projeleri kapsamında aralarında mobilya sektörünün lider ülkelerinin de bulunduğu 74 ülkeden gelecek VIP alım heyetlerini ağırlayacak.

Dünya mobilya sektörünün profesyonelleri geliyor

CNR İMOB’a aralarında Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, Romanya, Polonya, İtalya, Rusya, Slovenya, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Suudi Arabistan, Katar, Umman, Kuveyt, Lübnan, Ürdün, Irak, İran, Fas, Mısır, Cezayir, Tunus, Gürcistan ve Azerbaycan’ın da olduğu toplam 74 ülkenin profesyonel sektör temsilcileri katılım gösterecek. Özellikle Avrupa ülkelerinden ve Rusya’dan gelecek VIP alım heyetleri, fabrika sahipleri, zincir mağaza yöneticileri, toptancılar gibi büyük alıcı gruplarından oluşuyor. Bu grupların, temsil ettikleri kurumlar için yapacakları alımların fuarda ciddi bir ticaret hacmi oluşturması bekleniyor.

Kontrat mobilya firmalarına fırsatlar

CNR İMOB Fuarı, konut kullanımı dışında, sadece ticari amaçlar için kullanılan kontrat mobilya alanında üretim yapan firmalar için de yeni ihracat fırsatları sunacak. Suudi Arabistan ve Katar başta olmak üzere Körfez ülkelerinden gelen otel zincirleri, kamu kurumları ve hastane yatırımcıları, fuarda kontrat mobilyacı firmalarına projelerinin sunumlarını yaparak, ihtiyaçlarına uygun alımlar yapacaklar.

Fuar sektör ihracatına yüzde 25 katkı sağlıyor

Mobilya sektörünün yıllık ihracat hedefine, doğrudan ve dolaylı olarak yüzde 25 katkı sağlayan CNR İMOB, sektörün 2023 yılında hedeflediği 10 milyar dolar ihracata maksimum destek sağlamak amacıyla düzenleniyor. Her yıl alanını, ticari hacmini ve hedeflerini büyüten CNR İMOB, bu yıl 11 salonda, 500’ün üzerinde firmanın katılımı ile gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 32 bini yabancı toplam 148 bin kişi tarafından ziyaret edilen fuara, bu yıl 40 bini yabancı olmak üzere 150 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.