(Baraka) kurucu ortağı Abdurahman Çekim’e “Europe 40 Under 40” ödülü!

Baraka kurucu ortağı Abdurahman Çekim; “Europe 40 under 40” ödülüne layık görülerek Avrupa’nın en iyi 40 genç mimarından biri olarak seçildi. Jürisi, Avrupa ve Amerika’nın önde gelen prestijli mimar ve tasarımcılardan oluşan yarışmada, her yıl genç mimarların çalışmaları değerlendirilmektedir. Bu yıl seçilen mimarların projeleri ise 24 Şubat-31 Mart 2017 tarihlerinde sergilenecek.

Abdurrahman Çekim, 2014’te Arkitera tarafından düzenlenen Genç Mimar ödülünü kazanmıştı. Ulusal yarışmalarda çeşitli dereceleri bulunmakla beraber MaxxRoyal Kemer Projesi ile 2016 Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Başarı Ödülü’nü kazandı.

MaxxRoyal Projesi ile Sign Of TheCity’s yarışmasında En İyi Tasarım Ödülü’ne layık görülürken, 2008 yılından itibaren her yıl 47 ülkenden 700’ü aşkın başvurunun yapıldığı WAF (World Architecture Festival) ödülleri kapsamında finale kaldı.

Abdurrahman Çekim, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde zaman zaman misafir öğretim görevlisi olarak proje dersi vermektedir. Çeşitli mimarlık platformlarında söyleşileri ve projeleri yayınlanmakta, aynı zamanda çeşitli üniversitelere konuşmacı olarak davet edilmektedir. 1978 doğumlu Çekim, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 1999-2003 yıllarında lisans eğitimini tamamlamıştır.

40under40_baraka