Mimari Çizgilerle Uyumlu Kapı: Artella Flat

Son yıllarda yaşam alanlarına ait tasarımlarda şıklığın yanı sıra fonksiyonellik ön plana çıkıyor. Günümüzde iç mekan kapılarının geldiği en son noktaysa kasası gizlenmiş, pervazsız ve duvarlarla bütünleşmiş kapılar. Aslandağ Group bünyesindeki Artella Kapı Sistemleri de minimal tasarımlarına Artella Flat Kapı’yı ekledi. 

Kasası, duvarın içerisine gizlendiğinden pervazları bulunmayan Flat Kapı, duvarlarda hantal görünüme son veriyor. Ayrıca kanat yüzeylerine mat veya parlak fark etmeksizin istenilen renkte lake boya uygulanabiliyor. Bu sayede duvarlarda tam bir bütünlük elde ederek, kapıları neredeyse görünmez hale getirmek mümkün. Kasa ve kanat bağlantılarındaki gizli menteşelerle sessiz kapanış sağlayan manyetik kilit sistemi ise sadeliği pekiştirirken, kapı gıcırtısının da önüne geçiyor.


Aslandağ Group:
Aslandağ Group, 1977 yılında meslek hayatına başlayan Tuncay ve Cemal Aslandağ’ın girişimleri, Salih ve Aydın Aslandağ’ın desteği ile 1988’de Göztepe Sanayi Sitesi’nde 200 metrekarelik alan üzerine kurulmuştur. Bugün 10 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 20 bin metrekarelik bir fabrikada üretim gerçekleştiren Aslandağ Group’un markaları: Artella Ahşap Kapı Sistemleri, kasa – pervaz sistemleri üretim ve satışında Compodoor, kapı aksesuarlarında Leono, İtalya’nın mutfak devi Pedinive İtalyan ünlü çelik kapı markası Okey Porte…