(Egepen Deceuninck)’in ürettiği PVC’ler doğaya zarar vermiyor…

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte kullanıcılar PVC’lerini yenileme ve değiştirme sürecine girdi. Türkiye’nin önde gelen PVC markası Egepen Deceuninck, kurşun içermeyen, yüzde 100 geri dönüşümlü ve çevreye duyarlı ürünler sunuyor.

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte ısı tasarrufunda kilit rol oynayan PVC ürünlerinin yenilenmesi ve bakımının yapılması da başlandı. Hanelerdeki ısı tasarrufu için kilit rol oynayan PVC’lerin öneml kısmı bu dönemde geri dönüşüme gidiyor. Tek başına kullanılabilen bir hammadde olmayan PVC, endüstriyel katkı malzemeleriyle birlikte kullanıma hazır hale getiriliyor. Egepen Deceuninck, geri dönüşümlü ve çevreye duyarlı PVC’leriyle geleceğe de yatırım yapmayı sürdürüyor.

2004 yılından bu yana dek yüzde 100 geri dönüşümlü TPE conta kullanımı ile çevreye duyarlı üretim gerçekleştiren Egepen Deceuninck, üretimini gerçekleştirdiği hiçbir ürününde kurşun ve benzeri ağır metalleri kullanmıyor. Çevre dostu kalsiyum-çinko stabilizan ile profil üretimi geçekleştiriyor. Bu şekilde kullanılmayan PVC’lerin doğaya zarar vermesinin önüne geçiliyor.

PVC pencere ve kapı profilleri için EPD (Environmental Product Declaration – Çevresel Ürün Beyanı) belgesine sahip olan Egepen Deceuninck, bu belgeyle birlikte ISO 14040 standardı çerçevesinde belirtilmiş parametrelere uygun bir şekilde üretimini sürdürüyor.