İç Anadolu Bölgesi’nin EN BÜYÜK YAPI FUARI (29. Yapı Fuarı-Turkeybuild) Ankara’da açıldı!

Ankara ve Bölgesinin en büyük yapı fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara bugün açıldı. Congresium, ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda bu sene 29’uncusu düzenlenen fuarda Türk yapı sektörünün en son ürün, hizmet ve teknolojileri sergileniyor. Fuar, 23 Ekim Pazar günü akşamına kadar devam edecek.

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen Türk yapı sektörünün İç Anadolu Bölgesindeki en büyük fuarı olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara açıldı. Yapı sektöründeki en son ürün, hizmet ve  teknolojilerin sergilendiği fuar, 28,9 milyar TL’lik inşaat harcamasıyla Türkiye genelindeki inşaat harcamalarından %16,5 oranında pay alan Ankara ve Bölgesinin, yapı sektöründeki en verimli ticari platformu özelliğini taşıyor.

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan yapı sektörünün temsilcilerini aynı platformda bir araya getirdiklerini vurgulayan ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer:

“YEM Fuarcılık olarak, 39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un ardından Ankara’da düzenlediğimiz 29. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, bölgenin inşaat malzemeleri pazarına yönelik, bu yıl da önemli bir rol üstleniyor. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara’da da temel motivasyonumuz, bir sergi alanı sağlayıcılığının çok ötesinde, hitap ettiğimiz kesimlere profesyonel bir iş ve iş geliştirme platformu sağlayarak katma değer yaratmaktır. Bu katkıya zemin hazırlamak, ortak olmak ve sektörün gelişimini yakından takip etmek de bize gurur veriyor

Yapı malzemeleri sektöründe bölgenin durumu hakkında bilgi veren Burcu Başer, “Ankara başta olmak üzere, İç Anadolu Bölgesinde 2015 yılında yapılan inşaat harcamaları 28,9 milyar TL, Türkiye inşaat harcamalarından aldığı pay ise yüzde 16,5’dur. Bölgede 2015 yılında yapılan inşaat harcamaları itibariyle oluşan inşaat/yapı malzemesi pazar büyüklüğü 20,2 milyar TL olarak gerçekleşti. Türkiye’de en çok konut kredisi kullandırılan ikinci il olan Ankara, bölgedeki konut satışının önemli bir bölümünü oluşturuyor. 2016 yılının ilk yedi ayında Ankara’da 75.337 ve bölgede ise 123.717 konut satılmış olup Türkiye geneli konut satışı içinde alınan pay yüzde 17,4 olmuştur. Öte yandan 2015 yılı Yatırım Programı verilerinden yapılan hesaplamada Ankara ve Bölgesindeki toplam kamu inşaat harcamaları ise 6,8 milyar TL. Bu veriler Ankara ve İç Anadolu Bölgesindeki pazar büyüklüğünü ve gelecekteki potansiyelini açıkça gözler önüne seriyor” dedi.

Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, sektörün bölgedeki tüm oyuncularını bir araya getiriyor.

29-yapi-fuari-turkeybuild-ankara-2016-4Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, geçen yıl 12.000 m2 alanda, 200’ü aşkın katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidini 24.652 ziyaretçiyle buluşturan fuar, özellikle kamu yatırımlarında yer alan karar vericilere sektörün dev markalarındaki gelişme ve yenilikleri görme imkânı da sağlayacak.

1988 yılından bu yana düzenlenen ve bölgenin en büyük ticaret platformlarından biri olan Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, başkent başta olmak üzere tüm bölgedeki firmaları, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile yatırımcıları, sektör profesyonelleriyle iletişime geçirerek, yeni iş ve yatırım olanakları yaratacak büyük fırsatlar sunuyor.

www.yapifuari.com.tr

 


YEM Fuarcılık A.Ş.
YAPI FUARLARI – TURKEYBUILD
YEM Fuarcılık A.Ş.; ITE Turkey’i oluşturan şirketlerden biri olarak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir’i düzenlemektedir. YEM Fuarcılık 39 yıllık tecrübesini, 20 ülkede 32 ofisle dünya çapında yılda 240 fuar ve konferans düzenleyen, küresel bir ağa sahip ITE Group Plc.’nin sağladığı güçlü küresel ağ ile birleştirerek, fuar katılımcılarına ve sektöre yeni iş fırsatları yaratılmasına katkıda bulunuyor. Yapı Fuarları – Turkeybuild, Türkiye ekonomisinin odağında yer alan üç büyük kent; İstanbul, Ankara ve İzmir’de, Türkiye’nin ve bölgelerinin lider fuarlarını oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası alanda güvenilir bir marka olan fuarlar, her geçen yıl büyüyerek, sektöre sağlanan faydayı artırmayı başarıyor. Yapı Fuarları – Turkeybuild sektöre yeni ihracat kapıları açıyor, yeni işbirlikleri ve satınalmalar için fırsatlar yaratıyor. Türk yapı sektörünü uluslararası arenada da temsil eden Yapı Fuarları – Turkeybuild, yıl boyunca yerli yabancı ortalama 180.000 ziyaretçiyi buluşturuyor. Bu kapsamda ülkedeki en büyük yapı buluşması olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor. YEM Fuarcılık Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği – Türkiye İMSAD üyesidir. Daha fazla bilgi için: www.yapifuari.com.tr


ITE Turkey  
ITE Turkey, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuar organizasyonları düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF – E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri, Ekin Fuar, Platform Uluslararası Fuarcılık ve TF Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.

Yapı, turizm, kozmetik, gıda, moda, enerji, ambalaj, su ve atıksu arıtma teknolojileri, iş ve inşaat makineleri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240’ı aşkın fuar ve konferans düzenleyen ITE Group Plc.’nin Türkiye ofisi olan ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını, içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satınalma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor. www.ite-turkey.com