(TÜRK EĞİTİM VAKFI)’nın Mutlu Günler Panosu Yarışması Sonuçlandı!

Yarım asırdır başarılı ancak maddi imkânları kısıtlı gençlere eğitim desteği veren Türk Eğitim Vakfı, öncüsü olduğu çelenk bağışı uygulamasının bir benzerini düğün, doğum, nişan ve her türlü özel gün kutlamasına taşıyor. TEV’in kutlamalar için halihazırda sunduğu bağış standı, kart hizmetine Mutlu Günler Panosu da ekleniyor. Mutlu Günler Panosu uygulamasının tasarımını seçmek üzere düzenlenen yarışmanın sonuçlarının açıklandığı gecede konuşan TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer M. Koç, “50’inci yaşımızı bir mihenk alarak yeni bir dönem açmak, bundan böyle sadece cenazelerde değil, mutlu günlerimizde de güçlü bir kültürün, bir amaç birlikteliğinin başlangıcını yapmak istiyoruz” dedi.

Vizyoner işadamı merhum Vehbi Koç önderliğinde 205 hayırsever tarafından başarılı fakat maddi olanakları kısıtlı gençleri desteklemek amacıyla 49 yıl önce kurulan Türk Eğitim Vakfı, binlerce gencin çok yönlü gelişimine destek vererek ülkemize ve insanlığa katkıda bulunmaya devam ediyor. Türk Eğitim Vakfı, halihazırda sunduğu bağış standı, kart hizmetine şimdi de Mutlu Günler Panosu projesiyle eğitime destek vermek isteyenlere yeni bir kulvar açıyor. TEV’in yeni uygulamasıyla düğün, nişan, doğum gibi mutlu günlere tanıklık edenler, mutlu gün sahibine eğitim bursuna dönüşecek bir hediye sunabilecek. Bugün TEV bursuna başvuran her 25 öğrenciden sadece birine destek verilebilirken, Mutlu Günler Panosu’nun hayata geçmesi ile birlikte bu sayının katbekat artırılması hedefleniyor.

Gençler en iyi tasarım için yarıştı

Mutlu Gün Panosu’nun tasarımı için düzenlenen yarışmaya Türkiye genelindeki Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı alanlarında eğitim alan lisans ve lisansüstü öğrencileri katıldı. Yarışma süresince gençlere bir tasarım-üretim deneyimi yaşatıldı. Yarışmaya katılan öğrenciler tasarımları hakkında, tasarım ve sanat dünyasının başarılı isimleri Bahattin Öztuncay, Can Yalman, Defne Koz, Mehmet Erkök, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Kahraman, Han Tümertekin, Dr. Oya Akman, Yiğit Yazıcı’nın görüşlerini, önerilerini alma imkânı buldu.

Finale kalan öğrencilerin projelerinin prototiplerini jüri üyelerinin yönlendirmeleri ile hazırladığı yarışmanın 1.si Hande Gözen (İTÜ), 2.si Arzu Tunçman (Bahçeşehir Ü.), 3.sü Harun Açan (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ü.) oldu.