(Arredamento Mimarlık) 301. Sayısı ile YENİDEN RAFLARDA!

Yayın hayatına Şubat 1989’da başlayan Arredamento Mimarlık, 301. sayısından itibaren Binat İletişim ve Danışmanlık bünyesinde okurlarıyla yeniden buluşuyor. Dört aylık bir devir-teslim arası verdikten sonra, Türkiye’nin en uzun soluklu mimarlık dergilerinden olan Arredamento Mimarlık, yeni yayın döneminde de yoluna yine Uğur Tanyeli’nin koordinatörlüğünde ve Bülent Erkmen’in kapaklarıyla devam ediyor.

Eylül ayı başında 301. özel sayısı ile raflarda yerini alan derginin bu ayki dosya konusu: “Mimarlıkta Kavgalar, Çatışmalar, İhtilaflar, Karşıtlaşmalar, Polemikler, Tartışmalar…” Feride Çiçekoğlu, Güven Arif Sargın, Günkut Akın, Ferhan Yürekli, Serdar Erişen, Işıl Çokuğraş ve Can Onaner’in katkılarıyla hazırlanan dosyada tema, siyasetten mimarlığa uzanan geniş bölgede ele alındı. Mimarlığın hemen her zaman barışçı bir pratik gibi düşlendiği düşünülecek olursa, kavga ve çatışmaları eksen alan bu dosya derginin kimliğini tanımlayan ayırt edici yaklaşım farkını da bir kez daha hatırlatıyor.

New Yorklu mimarlar Tod Williams ve Billie Tsien Architects’in ABD ve Hong Kong’da hayata geçirdikleri güncel 4 yapının incelendiği sayı, ayrıca, Kreatif Mimarlık’ın kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu tasarımsal üretime genel bir bakış sunacak. Bunun yanında Eser Epözdemir’in Opendesk kurucularından Joni Steiner ile yaptığı söyleşi, Pekin merkezli reMIX Studio’nun Shinyu Evi ile Haydar Karabey’in Brexit sürecine ilişkin değerlendirmeleri de 301. sayıda yer buluyor.

Arredamento Mimarlık’ın 301. sayısına, başta D&R, İnkılap, Nezih, Remzi, Kabalcı, Dost, Turan gibi kitabevleri olmak üzere CarrefourSA, Migros, Macro gibi zincir mağazalar ve büyük şehirlerin işlek yerlerindeki satış noktalarından ulaşabilir, abonelik.binatdanismanlik.com adresinden Arredamento Mimarlık’a abone olabilirsiniz.