(RIGIPS)’ten Yeni Metal Profil: Rigiprofil ULTRA

Saint-Gobain Grubu’nun partnerlerinden Hadley Group ile üretimine başladığı yeni metal profil Rigiprofil ULTRA, yüksek teknik özellikleri ve pazardaki en yüksek metal içeriğe sahip profil olmasıyla performans kriterleri açısından alternatif çözümler sunuyor.

Türkiye’de 2001 yılından bu yana yapı malzemeleri sektöründe, yapı açıları, duvar ve asma tavan sistemleri konularında faaliyet gösteren Saint-Gobain Rigips’in bağlı olduğu Saint-Gobain Grubu’nun partnerlerinden Hadley Group ile üretimine başladığı yeni metal profil ürün gamı Rigiprofil ULTRA, yüksek teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Üretim sürecinde uygulanan Ultrasteel işlemi sayesinde Rigiprofil ULTRA, darbe dayanımı, yüksek taşıma kapasitesi ve doğrudan vidalama yapılabilme imkânı ile aynı anda birçok yüksek performans kriterini bir arada sunuyor. Yüksek duvarlar inşa edilmesine olanak sağlayan yapısıyla Rigiprofil ULTRA, hızlı ve pratik asma tavan uygulamalarına da olanak tanıyor.1471349045_Rigips___Rigiprofil_ULTRA__1_Ölçüleri DIN (Deutsche Industrie Norm) normuna göre belirlenen Rigiprofil ULTRA, düşük toleransları sayesinde en yüksek üretim standardını sunarken, pazardaki en yüksek metal içeriğe sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. 140 g/m2 galvaniz kaplama ile korozyona karşı dayanımı arttırılan Rigiprofil ULTRA, bu niteliğe sahip tek metal çerçeve bileşenleri ürün grubu olma özelliği taşıyor.


Saint-Gobain Grubu Hakkında:

Saint-Gobain, yenilikçi malzemeler, yapı ürünleri, yapı malzemeleri dağıtımı ve paketleme ana iş kollarında çalışmaktadır. Cam, boru, alçı ve alçı levha, yalıtım ürünleri, kaplama ürünleri ve yapı kimyasalları gibi malzemeleri üreten, işleyen ve dağıtımını yapan bir şirket olarak ham maddeleri, günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçaları olan ürünlere dönüştürmekte ve geleceğin malzemelerini geliştirmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Saint-Gobain Grubu şirketleri, 185.000’den fazla çalışanı ile 60’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde liderlik vizyonunu göstermektedir.

Saint-Gobain Rigips Türkiye Hakkında:

2001 yılından bu yana Rigips, Türkiye’de yapı alçıları, endüstriyel alçılar, duvar ve asma tavan sistemleri alanında hizmet vermektedir. Rigips’in genel müdürlüğü, üretim tesisleri ve alçı ocakları Ankara’dadır. Firmanın, müşterilerinin ihtiyaçlarını yakından takip etmek ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Samsun’da bölge satış ofisleri bulunmaktadır. Üretiminin her aşamasında uyguladığı kalite güvence sistemiyle kaliteden ödün vermeyen Rigips, uluslararası standartlarda üretim yapan büyük bir firmadır.