(Crystal Lagoons)’ten Avustralya’ya İLK YÜZÜLEBİLİR YAPAY LAGÜN!

Gayrimenkul projeleri için dev su kütlelerinin ekonomik bir şekilde inşa edilip işletilmesini sağlayan, çevre dostu teknolojisiyle öne çıkan Crystal Lagoons, Avustralyalı şirket Botanica Property Grup ile yaptığı anlaşma neticesinde Queensland eyaletinin ilk yapay lagününü hizmete sokmaya hazırlanıyor.

Botanica projesinin Crystal Lagoons için ayrıca özel bir anlamı var, zira bu lagün ile Crystal Lagoons beş kıtada da lagünleri olan uluslararası bir teknoloji firması olduğunu bir kez daha teyit etmiş oldu.

Queensland’in kuzeyindeki Tropical North Queensland bölgesinde bulunan Cairns şehrinde oluşturulacak 22.000 metrekare büyüklüğündeki lagünün çevresinde 1.000 konut inşa edilecek. Restoranlar, kafeler, yürüyüş parkurları, tenis kortları gibi sosyal alanları barındıracak olan projede, apartman ve villalar inşa edilecek.

1468572128Konu hakkında açıklama yapan Crystal Lagoons Okyanusya Direktörü German Rocca, bu projenin her iki taraf için de bir dönüm noktası olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “İnşa edilecek lagün, Avustralya gayrimenkul piyasasının gelişimi için büyük bir adım. Crystal Lagoons, Avustralya’daki ilk yapay lagünüyle bölgedekilere, arka bahçelerinde masmavi sular ile cennet gibi kumsalları getirmeye hazırlanıyor.”

Yenilikçi ve hızla büyüyen yapısıyla, çok düşük su ve enerji sarfiyatı ile lagünlerin işletilmesini sağlayan Crystal Lagoons, Türkiye’de de önümüzdeki dönemde hayata geçireceği projelerle hem denize yakın hem de uzak bölgelere makul fiyatlarla, çevre dostu teknolojisini sunarak sahil konforunu taşıyacak.


logo_CLCrystal Lagoons Hakkında

Crystal Lagoons’ün geliştirdiği teknoloji sayesinde sınırsız büyüklükte berrak ve turkuaz lagünler çok düşük maliyetler ile inşa edilip işletilebilmektedir. Crystal Lagoons lagünlerinde yüzmenin yanı sıra kano, yelken, wind-surf, jet-ski, cable-ski gibi her türlü su sporu yapılabilmektedir. Etrafı beyaz kumsallarla çevrili turkuaz berrak lagünler sayesinde Maldivler’in tropik deniz ve plaj ortamı artık dünyanın herhangi bir yerinde yapay olarak geliştirilebilmektedir. Crystal Lagoons’ün 2005 yılında geliştirdiği patentli teknolojisi bu alanda dünyadaki tek teknoloji olma özelliğini koruyor. Dünya genelinde gayrimenkul ve turizm sektörüne yönelik 60’tan fazla ülkede 300’ün üzerinde projesi bulunan Crystal Lagoons, ekonomiye değer katmanın yanı sıra global gayrimenkul sektörünün de gelişmesine katkı sağlıyor.