(Cosentino Group)’un DEKTON serisi ile bahçeler farklılaşıyor!

Dünyanın en büyük kuvars taş üreticisi Cosentino Group’un Dekton serisi, bahçelerin havasını değiştiriyor ve dekoratif zenginlik sunuyor. Hem iç hem dış mekânlara doğal, rahat ve sade bir görünüm veren Dekton, aynı zamanda dayanıklılığı ve uzun ömürlü kullanımıyla da fark yaratıyor

Bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez mekânları arasında bahçeler de yer alıyor. Özellikle bu sıcak havalarda vakit geçirmek için birinci tercih noktaları bahçeler. Bahçe dekorasyonunda doğru kararlar almak oldukça önemli. Dış mekânlarda kullanılan malzemenin kalitesi ve sahip olduğu özellikler, dış mekânlarda geçirilen zamanın verimini de artırıyor.

Dekton 3Cosentino Group’un doğal malzemeden ürettiği Dekton serisi, bahçelerin atmosferini değiştiriyor. Dayanıklılığıyla dikkat çeken Dekton serisinde sentetik hammadde bulunmuyor. Aynı zamanda göz kapağı cildine, korneaya ve göz merceğine zarar veren ultraviyole ışınlarından etkilenmeyen Dekton serisi, aşınma ve çizilme gibi zararları da minimize ediyor. Sadece bahar ve yaz aylarında değil, soğuk kış aylarında da yağmur ve rüzgâra karşı da direnç gösteren seri, gözeneksiz yapısıyla dikkat çekiyor ve inatçı lekelerden de kolaylıkla temizlenebiliyor.

Dekton, sağlıklı ve doğal yapısının yanı sıra mimari açıdan da fark yaratıyor. Tasarımsal olarak farklı yorumlara imkân tanıyan Dekton, renk seçenekleriyle de bahçelere imaj katıyor. Bitkilerle, çimlerle ve bahçelerdeki havuzlarla uyum içerisinde bir görüntü sağlayan seri, dış mekânlardaki mutfaklarda, havuz yüzeylerinde, duvarlarda ve merdivenlerde de kolaylıkla kullanılabiliyor.

Dekton 1


Cosentino Group Hakkında

Merkezi İspanya’da bulunan Cosentino Group, mimari ve tasarım amaçlı yenilikçi yüzeylerin üretim ve dağıtımını yapan global bir şirkettir. Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Group, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlamaktadır. Bu vizyon dahilinde, sıradışı ve öncü ürünler olan Silestone®, Dekton®®, Eco by Cosentino® ve Sensa by Cosentino® gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştirmiş ve mimari alanlarda eşsiz tasarımların yaratılmasını sağlamıştır.

 Dünyanın en büyük kuvars taş üreticisi olan Cosentino Group, 1 milyon m² kapalı alana sahip tesislerinde ürettiği ürün ve markalarını 20’den fazlası kendine ait tesislerde olmak üzere, 80’den fazla ülkede satışını gerçekleştirmektedir. Cosentino Group satışlarının yüzde 90’ı uluslararası pazarlardan gelmektedir.

Detaylı bilgi için: www.cosentino.com