(thyssenkrupp Asansör Türkiye), YENİ EĞİTİM MERKEZİNİ İstanbul’da hayata geçirmeye hazırlanıyor…

Alanının önde gelen şirketleri arasında yer alan thyssenkrupp Asansör Türkiye, eğitimli insan kaynağı yetiştirmeye yönelik faaliyetlerini İstanbul’da hayata geçireceği eğitim merkezi ile sürdürüyor. Çalışanlara ve iş ortaklarına yönelik eğitimlerin sadece bu amaca yönelik ayrı bir merkezde gerçekleştirileceğini söyleyen thyssenkrupp Asansör Türkiye Genel Müdürü Turgay Şarlı, “2 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip 6 katlı bir binayı şirketimizin eğitim merkezine dönüştürmek üzere çalışmaya başladık” dedi.

“Eğitim faaliyetleri, çalışanlarımızın kalite sözcüğünün felsefesini kavramaları ve performans gelişiminde çok önemli bir role sahip. Beyaz ve mavi yakalı çalışanlarımızın yanı sıra iş ortaklarımızın da eğitim ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak, yetenek ve uzmanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olacak tam donanımlı bir merkez inşa ediyoruz” diye konuşan Turgay Şarlı, konu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Teknik ve mesleki eğitimler ile birlikte, beyaz yakalı çalışanlarımız ve yöneticilerimiz için yönetim becerilerine yönelik eğitimler de planlıyoruz. Ekibimize yeni katılanların oryantasyon eğitimleri ile iş güvenliğine ve sağlığa yönelik programlar da planda yer alıyor. Haftalık periyotlarda gerçekleşecek eğitimlerle, hem teknisyenlerimizi hem de iş ortaklarımızı thyssenkrupp Asansör’ün ve farklı markaların ürünlerine yönelik bilgilendireceğiz. Gerek yasal düzenlemeler gerekse şirketimizin küresel çaptaki standartları, projelerde birlikte görev aldığımız iş ortaklarımızın eğitim ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasını zorunlu kılıyor. Dört adet asansör kuyusunun yanı sıra asansör ve yürüyen merdiven simülatörlerinin de yer alacağı eğitim merkezi, ürünlerimizin kurulum süresini azaltırken, teknisyenlerimizin becerilerinin gelişimine de önemli katkıda bulunacak.”

thyssenkrupp Asansör Türkiye’nin İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan merkez ofisine çok yakın bir konumda inşa edilmekte olan eğitim merkezinin 2016 yılının son çeyreğinde hizmete girmesi planlanıyor.


thyssenkrupp Asansör Hakkında:

thyssenkrupp Asansör, grubun yolcu taşımacılığı sistemlerindeki global aktivitelerini bir araya getirmektedir. thyssenkrupp Asansör, 2014/2015 mali yılındaki 7,2 milyar Euro’luk satışları ve 150 ülkedeki müşterileri ile dünyanın önde gelen asansör şirketleri arasında yer almaktadır. 50 bini aşkın çalışanı bulunan şirket, müşterilerinin taleplerini karşılamak üzere “akıllı” ve yenilikçi ürünler sunmaktadır. Ürün portföyünde yolcu ve yük asansörleri, yürüyen merdiven ve bantlar, yolcu biniş köprüleri, merdiven ve platform lift’lerinin yanı sıra tüm ürünlerin isteğe göre özelleştirilebildiği servis çözümleri yer almaktadır. Tüm dünyada 900’den fazla noktada hizmet sunan şirket, bu sayede hem satış hem de satış sonrası hizmetler kapsamında müşterilerine her zaman yakın olmayı garanti etmektedir.

Detaylı bilgi için: www.thyssenkrupp-asansor.com.tr