(ham:m)’dan MERMERLE CAN BULAN Tasarımlar…

İç Mimar İdil Özbek ve İç Mimar Muhammet Taşlı tarafından kurulan ID-ISTANBUL tasarım ofisinin yarattığı mekanlar için özgün mobilya ve aksesuarlar üretmek üzere doğan ve İstanbul’un farklı adreslerinde açtığı 3 showroom ile hizmet vermeye devam eden ham:m, yaz mevsiminin sıcak atmosferini mermerin doğallığı ve ferahlatıcı etkisiyle karşılıyor. Hem iç, hem de dış mekanlar için farklı fonksiyonlarda tasarlanan Neos, Girift, Paytak ve Beyn yan sehpa ve masalar ile kusursuz detaylar sunan mutfak gereçleri, mekanları Carrara, Toros, Purple ve Tiger Way mermerlerinin çekim gücüyle buluşturuyor.

Dairesel formuyla dikkat çeken Neos yan sehpa, pirinç malzeme ve mermerin bütünleştiği tasarımıyla iç mekan dekorasyonlarında mermerin asaletini temsil ediyor. Formu ve boyutlarıyla fonksiyonel ve rahat bir kullanım sunan Neos’un tablası, tercihe göre ham:m bünyesinde yer alan Carrara, Toros, Purple ve Tiger Way mermerlerinden üretilebiliyor. Neos, zamansız formu ve doğal malzemeleriyle hem iç hem de dış mekanlarda tercih ediliyor.

Masa, yan sehpa ve orta sehpa olarak üç farklı fonksiyonda tasarlanan Girift, mermer ve ahşap malzemeyle üretiliyor. Zamansız detaylarıyla farklı tarzlardaki mekan dekorasyonlarına hitap edebilen Girift, kullanım amacına göre farklı boyut ve tabla seçenekleri sunuyor.

Dikdörtgen formlu mermer tablanın metal iskelet üzerine oturtulduğu Beyn ise masa ve sehpa olmak üzere iki farklı boyut ve fonksiyonda üretiliyor. Tercihe göre ham:m bünyesindeki 4 farklı mermer çeşidiyle tasarlanan Beyn, metal ve mermerin kusursuz birleşimini sunuyor.


Mermer tasarımın hem iç hem de dış mekan dekorasyonlarındaki bütünleyicisi Paytak orta sehpa da mermerin doğal dokusunu yansıtan geometrik formuyla ön plana çıkıyor. Masif meşe malzemenin mermerin sofistike dokusuyla birleştiği Paytak,  sade tasarımı ve işlevsel boyutuyla iç mekanlarda esnek bir kullanım sunuyor. Çeşitli aksesuar ve mobilyalarla kombine edilerek farklı dekorasyon alternatiflerine olanak sağlayan Paytak, iç mekan organizasyonunda referans teşkil eden bir rol üstlenebiliyor.


Ham:m Hakkında

Ham:m, İç Mimar İdil Özbek ve İç Mimar Muhammet Taşlı tarafından 2010 yılında kurulan ID-ISTANBUL tasarım ofisinin yarattığı mekan ve binaların mobilya ve objeleri için bir tasarım ve üretim alanı olarak doğdu. Ürünlerinin büyük ilgi görmesinden aldığı cesaretle 2012 yılında açılan ilk showroom’u Ham:m Tophane, 2015 yılı Nisan ayında açılan Ham:m Nişantaşı ve Aralık ayında ID-ISTANBUL conceptStudio ile paralel olarak açılan Ham:m Tomtom ile büyümeye devam ediyor. Tüm aksesuar ve mobilyaların insanın iç dünyasına hitap eden doğal ve kaliteli malzemelerle tasarlanması ve el yapımı olması, Ham:m’ı özgün ve farklı kılan en önemli nitelikler arasında. Kaybedilen, unutulan, önemini yitirmiş zanaatçılığa yeniden ruh vermeyi ilke edinen Ham:m’ın koleksiyonları, geleneksel üretim biçimlerinin endüstriyel tekniklerle harmanlanarak ustalarının işçiliklerindeki olgunlukla birleşmesi sonucunda ortaya çıkıyor ve bir bütün olarak mekanlara ruh katıyor. Ham:m, bünyesindeki tasarımcılarla, zamansız olmayı ilke haline getiren ve gelecekte antika değeri görebilecek ürün, mobilya ve aksesuarlar tasarlayarak günümüzün “kullan-at” tüketim alışkanlıklarını ortadan kaldırmayı ve sahip oldukları mobilyaların eskimesinden keyif alan kullanıcıların, 5-10 sene sonra aldıkları ürünleri ilk günkü haline dönüştürülmesi için tamir ettirmeye getirmelerini hedefliyor.

Detaylı bilgi için: www.hamm.com.tr