(KALE KİLİT)’e İMMİB’den 10. Kez BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ!

Kale Kilit, her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından sektörün önde gelen kuruluşlarının ihracatta başarılı faaliyetlerinin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde bu yıl da zirveye oturdu. Üst üste 10. kez ipi göğüsleyerek “Metal Eşya” kategorisinde birinci olan Kale Kilit, bu başarısını 2015 yılında gerçekleştirdiği ihracat başarısıyla elde etti.

Dünya çapında Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler ve Rusya’nın da aralarında bulunduğu 100’den fazla ülkeye ihracat yaparak, her yıl yeni bölge ve ülkelere ulaşma hedefini başarıyla gerçekleştiren Kale Kilit, bir kez daha “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde birinci olmayı başardı. Kale Kilit’in 10. defa kazandığı ödülü 2015 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’ne katılan Kale Kilit İhracat Koordinatörü Cem Alpaslan aldı.

Kale Kilit, sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da söz sahibi global bir marka olarak yarım asrı aşkın süredir hizmet veriyor. Kale Kilit, Türkiye kilit ihracatının yüzde 65’ini gerçekleştiriyor. Kale Kilit, global bir marka olarak dev bir adım daha atarak, Çerkezköy’de yalnızca bölgenin değil, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisini kurdu. Kale Kilit, Çerkezköy fabrikasında, sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da üretim kapasitesi ve kalitesiyle ön plana çıkmaya devam edecek. Dünyanın önde gelen sayılı kilit markalarından olan Kale Kilit, ülkemizdeki liderliğini uluslararası pazarlara her yıl artırarak taşımayı sürdürüyor.


Kale Endüstri Holding Hakkında

Kale Endüstri Holding 1953 yılında temelleri atılmış, 1979’da İstanbul Güngören’deki üretim tesisleri ile atağa kalkmış, 1988 yılında tüm şirketlerini Holding çatısı altında toplamış, dev yatırımları ile büyümeye devam eden bir kuruluştur. Bugün, Kale Endüstri Holding çatısı altında Kale Kilit, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Güvenlik Sistemleri, KaleTopkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Güzelce Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme adı altında hizmet veren 5 ayrı firma bulunmaktadır. Holding 2015 yılını, 470 milyon TL ciro ile kapatmıştır.

Türkiye’nin lider kilit üreticisi Kale Kilit ise, her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde metal eşya kategorisinde üst üste 10 kez ipi göğüsleyerek birinci oldu. Bu başarısıyla Rusya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde pazar payını yüzde 10’ların üstüne çıkarmıştır.

Kale Kilit katma değerli ürünlerle birlikte Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da tercih edilen marka haline gelerek, kilit sektöründe dünyanın en büyük global üreticilerinin hâkim olduğu pazarlarda, üreticilere rakip olmayı başarmıştır.