(KEAS) iç mimarlarla İzmir’de buluştu!

TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şube tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Sektörel Buluşma’ya, orman ve ağaç ürünleri sektörünün lider oyuncusu Kastamonu Entegre (KEAS) de katıldı. 5 Haziran’da Edward Whittall Köşkü’nde gerçekleşen ve 500’e yakın davetlinin katıldığı etkinlikte iç mimarlar ve akademisyenler, ürün çeşitliliği ve üretimde teknoloji kullanımına yaklaşımıyla öne çıkan Kastamonu Entegre’ye büyük ilgi gösterdi.

Dekorasyon sektörünün önemli markaları ve iç mimarların bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduğu 5. Sektörel Buluşma, bu yıl Edward Whittal Köşkü’nde düzenlendi. İzmir İç Mimarlar Odası tarafından düzenlenen etkinlikte, Floorpan ve Artfloor markalı parke, Evogloss, Glossmax ve Acrylic Panel markalı parlak panel, dekoratif ve boyalı panel olmak üzere tüm ürünleriyle etkinlikte yerini alan Kastamonu Entegre, kalite performansını dünya standartlarına taşıyan ürünlerini iç mimarlara tanıtma imkânı buldu.

“Sektör profesyonellerinin ilk tercihiyiz”

Naci Güngör
Naci Güngör

Türkiye’de ağaç bazlı panel sektörünün lideri olarak mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaçlarını çok iyi analiz ettiklerini belirten Kastamonu Entegre Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör şunları söyledi: “Dünya genelinde birçok önemli pazara, Kastamonu Entegre ürünlerinin kalite ve güvencesini ulaştırıyoruz. Laminat parke, kapı paneli, parlak levha, mutfak ve banyo tezgâhları başta olmak üzere pek çok alanda ürünlerimizle büyük ilgi görüyoruz ve sektör profesyonellerinin ilk terciyiz. Sadece büyük fuarlarla sınırlı kalmadan, sektör öncüsü firmalarla bir araya gelme fırsatı bulduğumuz tüm buluşmalara büyük önem veriyoruz. Önemli partnerlerimizden olan İç Mimarlar ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak bizim adımıza çok faydalı oldu. Bu buluşmaların diğer sektörlere de örnek olmasını umuyoruz.”


Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2015 yılı itibariyle yıllık 2.4 milyon m³ MDF, 2.6 milyon m³ yonga levha, 70 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 5 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2015 yılında 350 milyon doları yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 93 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.

www.keas.com.tr