Yeni (GROHE) Sensia Arena Spalet klozet sistemi AKILLI TEKNOLOJİLER ile geliyor…

Günlük yaşamımızı,sabahın ilk anlarından gecenin geç saatlerine kadar her an bizimle olan akıllı teknoloji olmaksızın hayal etmek neredeyse imkansız. Son olarak, banyo gibi kişisel kullanım alanlarında dahi yaşam kalitemizi geliştiren yeni teknolojilerin kullanımına şahit olduk. GROHE’de, bu gelişimin en son halkasını “Akıllı Bakım” oluşturuyor: Üreticinin yeni GROHE Spalet ürün kategorisi, en mahrem anımızı dahi hem tazeleyici hem hoş bir deneyime dönüştürmek için akıllı teknolojilerden yararlanıyor. Bu gelişmiş klozet sistemleri, bir yanda Alman tasarım ve mühendisliği, diğer yanda ise Japon spa kültürü olmak üzere, her iki dünyanın en iyi özelliklerini bir araya getiriyor. Kusursuz vücut bakımı ve en üst düzeyde hijyen ve kişisel konfor sunan Sensia Arena, klozet sistemlerini temizlik ve sağlıkta yepyeni bir boyuta taşıyor.

Hiçbir şey su kadar derinlemesine ve hassas bir temizlik sağlamaz. Kimse tuvalet kağıdı ile silme işleminden sonra kendini “temiz” hissetmez. Ellerimizi yıkamak veya duş almak söz konusu olduğunda, bugüne kadar normal karşıladığımız her şey artık tuvaleti kullanırken de gitgide daha fazla kabul görüyor. Sensia Arena, hassas cildinizi kağıt veya kimyasalların sertliğine maruz bırakmadan temizleyip tazeliyor. Su ile temizlik ve sıcak hava ile hassas kurulamanın gücünden yararlanmaktan daha doğal ne olabilir? İşte yeni GROHE Spalet tam olarak bunu sunuyor.

Yeni Sensia Arena sadece en üst düzeyde temizlik sunmakla kalmıyor, aynı zamanda görsel duyulara da de hitap ediyor. Ünlü GROHE Design Studio’da şekillendirilen Sensia Arena’nın ağırlığı yokmuş gibi görünen silueti, her banyo dekoruna pürüzsüz şekilde karışıyor. Tasarım ve mühendislik süreci, sadece kullanıcı ihtiyaçları ve tamamen sezgisel bir kullanıcı ara yüzü yaratma kararlılığı ile şekillendirildi. Sonuç olarak , ortaya kullanıcıların kendilerini anında evde hissetmesini sağlayan şık bir banyo cihazı çıkıyor.

1464864203_ZZH_T39354B22_000_01Tamamen kişiye özel bakım

Sensia Arena, standartlaşma durarak , tamamen kişiselleştirmeye odaklanıyor. Akış gücünden akış konumuna, su sıcaklığından temizleme döngüsü süresine kadar her özellik ayarlanabiliyor. Akış tipi ve modu, kişisel tercihlerine uyacak şekilde seçilebiliyor. Her kullanıcı, standart duştan kadınlara özel duşa veya ikili duşa, titreşimli veya masajlı akışa kadar, kişisel ihtiyaçlarını karşılayacak tazeleyici bir temizleme rutinini kişiselleştirebiliyor.

Sonuna kadar temiz ve güvenli

Sensia Arena klozet sistemi, evin en temiz noktalarından biri olmak üzere tasarlandı. Klozetin biçiminden gelişmiş kaplamalara kadar her şey, son derece yüksek temizlik ve hijyen düzeylerini sağlamak üzere ayarlandı. Yeni GROHE AquaCeramic teknolojisi, seramik yüzey üzerinde kir ve kirecin yapışamayacağı pürüzsüz bir su emici tabaka yaratıyor. Ayrıca, gelişmiş GROHE HyperClean de, bakterilerin gelişimini yüzde 99 oranında önleyen, doğal anti-bakteriyel gümüş iyonlarını kullanıyor. Bu sayede, çok az bir çaba ile, seramik klozetin temiz ve mikropsuz kalması sağlanabiliyor. Bu yenilikçi teknolojinin etkinlik ve güvenilirliği, Antimikrobiyal Malzemeler için Sınai Teknoloji Derneği tarafından da onaylandı.

Temizlik üçe katlanıyor

Yeni Triple Vortex sisteminin eşsiz yıkama etkisi, Sensia Arena’nın en üst düzey hijyen saglamasında da önemli bir katkıda bulunuyor. Aynı anda üç farklı su çıkışından yıkama sağlayan bu sistem, geride hiçbir şey bırakmayan güçlü bir girdap yaratıyor. Kenarsız klozet, yıkama sırasında sıçramaya yol açmazken temizlemeyi de daha kolay hale getiriyor. Aynı zamanda, son derece etkin Triple Vortex sistemi her damlayı en verimli şekilde kullanarak su tüketimini de azaltıyor.

Yeni klozet sisteminin her detayı, günlük kullanım sırasında hijyenik kalmasını sağlamak amacıyla gözden geçirildi. Akış kolları anti-bakteriyel malzemeden yapılmasının yanısıra, her kullanım öncesi ve sonrasında otomatik olarak durulanıyor. Dahası, akış başlığının kolaylıkla değiştirilebilmesi yıllar boyunca kullanıldıktan sonra bile sürekli temiz ve güvenli kalmasını sağlıyor. Kullanılmadığında ise, akış kolları bir su çıkış muhafazasının arkasında kirlenmeye karşı korunuyor.

Banyoda kokuya yer yok

Daha fazla kişisel konfor için birçok kullanışlı özellik sağlanıyor. Yenilikçi koku giderme sistemi ise kötü kokuları dışarıda tutuyor. Klozetin iç kısmını saran hava kalkanı ile klozetin içinde tutulan hava ikinci bir hava çıkışı ile özel bir karbon filtre üzerinden klozetin dışına çıkarılıyor. Klozet yakınlarda birinin varlığını tespit ettiğinde,“akıllı” özellikler devreye giriyor, kişi yaklaşırken kapak açılıyor. Klozet kapağı, kullanım sonrasında kullanıcının dokunmasına gerek kalmaksızın otomatik olarak kapanıyor. Hatta geceleri dahi, kullanıcılar GROHE Spalet’e yumuşak gece ışığı ile yönlendiriliyorlar.

Toplam kontrolün lüksü – analog ve dijital

Akıllı kontrol teknolojisi, kullanıcılara tüm seçenek ve ayarların tam kontrolünü verebilmek için hayata geçirildi. Rahat erişim için duvara monte edilebilen uzaktan kumanda ünitesi, akış tipi, su basıncı ve sıcaklığın kişiselleştirilebilmesine imkan veriyor. Alternatif olarak, bu fonksiyonlar oturma yerinin yan paneli üzerinden de kontrol edilebiliyor.

Sensia Arena, dijital geleceğe de hazır. Akıllı telefon kullanıcıları, dünyanın her yerindeki tüm Sensia Arena tuvaletlerinin tercih ettikleri bakım tipini otomatik olarak sağlayabilmesi için tercihlerini bireysel profillerine programlamalarına imkan veren GROHE Spalet uygulamasını indirebiliyorlar.

Yeni GROHE Sensia Arena Spalet, kişiye özel temizlik, üstün hijyen ve tam konfor ile akıllı bakım şimdi sizlerle…


GROHE Hakkında;

GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır.GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanısıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır.

GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. GROHE, banyo ve mutfak ürünleri portfolyosuyla, 2014 yılında 1,2 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.

Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir.

LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015’ten tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, LWTG içinde bağımsızlığını sürdürecektir.