(Schréder)’den Akıllı Aydınlatma Çözümü SHUFFLE

Dış aydınlatmada dünya lideri Belçikalı Schréder modüler aydınlatma tabanlı akıllı aydınlatma direği çözümü Shuffle’ı piyasaya sundu. Hem şık hem de fonksiyonel olma özelliğine sahip Shuffle akıllı şehirlerin çözüm ortağı olarak meydan, cadde, metro istasyonu, park ve bahçe, alışveriş merkezi, yaşam alanlarına kadar modern toplumların ihtiyaçlarına cevap veriyor.

1464852865_meydanda_kullan__m_2Teknolojinin hızlı ilerlemesi ve yaygınlaşan dijital çözümlerle birlikte artık akıllı şehirler ve çözümler dünyanın en önemli gündem maddesi haline geldi. Belçika merkezli aydınlatma sektörünün lider kuruluşlarından Schréder de modern toplumların ihtiyaçlarına cevap vermek için dış mekânlar için modüler aydınlatma tabanlı akıllı aydınlatma direği çözümü Shuffle’ı piyasaya sundu. İlk kez Schréder tarafından geliştirilen Shuffle sistemi, şehire ait tüm dış mekânların yanısıra son kullanıcı için çözüm arayışında olan alışveriş merkezleri, okul kampüsleri, hastaneler, yaşam alanları için hem şık, hem de çok fonksiyonlu akıllı aydınlatma çözümü sunuyor.

1464853003_SHUFFLE (1)Shuffle sistemi; aydınlatmanın ötesinde bir çözüm sunuyor ve kumanda sistemleri, hoparlörler, güvenlik kameraları, WLAN, hotspot’lar, elektrikli araç şarj birimleri, sinyalleşme sistemleri ve birçok başka özellik ile entegre olabiliyor. Akıllı şehir veya özel yönetimli alanların yöneticilerine, birlikte belirlenen ihtiyaçların sistemin bileşenleri ile sunulmasıyla hem kendileri, hem de vatandaşları için çok daha iyi hizmet ve altyapı sunma imkânı da veriyor. Çoklu ek özellikleri ile yüksek performanslı ve çok yönlü bir aydınlatma çözümü olan Shuffle, meydan ve yaya alanları, şehir içi yollar ve sokaklar, heykel ve bina cepheleri, tren istasyonu ve metrolar, döner ada ve kavşaklar, köprüler, parklar ve bisiklet yolları ile otoparklarda da akıllı aydınlatma çözümü olarak öne çıkıyor.Schréder hakkında

Dünya çapında 48 şirketi ile Schréder, Aydınlatmanın Ötesindeki Çözüm Ortağınız. Kullanıcıların deneyimleyeceği ve yöneticilerin işletme alanındaki faydalarını artırabileceği kamusal ve özel alanları güvenli, rahat, sürdürülebilir ve akıllı ortamlara dönüştürmek için akıllı çözümler tasarlıyor ve geliştiriyor. Schréder aydınlatma, kumanda sistemleri, finansman ve çok daha akıllı özellikler (CCTV, WLAN, EV şarj sistemleri…,) dahil, tasarımdan satış sonrası desteğe kadar tek çözüm ortaklığı sunuyor.

Schréder’in Türkiye’deki Çalışmaları

Türkiye’de, aydınlatma tasarımı ve çözümleri alanında adını gerçekleştirdiği Karadeniz Sahilyolu Tünelleri, Arkun Tüneli, Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü otoyol aydınlatma çalışmaları ve muhtelif otoyolların aydınlatma tasarımı ve uygulamaları ve İstanbul İstinye Park Alışveriş Merkezi’nin tüm dış aydınlatması, Samsun Sheraton dış cephe aydınlatması, Karaköy Balıklıhan cephe aydınlatması, Adana Pozantı otoyolu aydınlatması projeleriyle duyuran Schréder, Belçika’da kurulduğu 1906 tarihinden itibaren dünyanın dört bir tarafında proje ve uygulama anlamında gerçekleştirdiği aydınlatma çözümleri ile tanınıyor. Güvenli, sürdürülebilir ve yönetilebilir aydınlatma tasarımı ve mühendisliği anlayışını tüm çalışmalarında temel dayanak noktası olarak belirleyen Schréder, dünyada yüzlerce kentin, otoyolun ve tünelin aydınlatmasını gerçekleştiren marka olarak biliniyor.