SMART CITY EXPO İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde başladı!

Daha sürdürülebilir bir gelecek için yenilikçi şehirlere dönüşümü hedefleyen Smart City Expo Istanbul açılış seremonisi sabah 9:30’da gerçekleşti. Akıllı teknolojiler ve stratejiler, daha başarılı kentsel planlama, ulaşım, enerji ve yerel politikalar geliştirilmesi konularında birbiriyle bağlantılı olmanın önemini vurgulamayı amaçlayan konferans 1-3 Haziran tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

IMG_2353
Aisa Kirabo Kacyira

Açılış seremonisinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İspanya Eski Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, UN Habitat’tan Aisa Kirabo Kacyira, Fira Barcelona’dan Ricard Zapatero ve TOKİ’den Mehmet Özçelik yaptıkları konuşmalarla konferansın önemini ve dünyada şehirlerde yaşayan nüfusun giderek artışının etkilerini vurguladılar.

80‘den fazla yerli ve uluslararası konuşmacının katılacağı Smart City Expo’da üç gün boyunca mobilite, inovasyon ve teknoloji, enerji, akıllı toplum, girişimcilik ve ekonomik gelişme, büyük veri ve kent yönetimi konuları ele alınacak. İBB ev sahipliği, TOKİ ve Emlak Konut ana sponsorluğunda düzenlenen konferanslar ve fuarla katılımcılara görünürlük, iş ağı pekiştirilmesi ve yenilikçi projeler üzerine bilgi paylaşımı amaçlanıyor.