(EKOBORD), Yapı Fuarı’nda yeni ürününü görücüye çıkarıyor!

İnsan ve doğaya tamamıyla dost, montajı kolay, uzun ömürlü, yeni nesil fibercement levhalar üreten Ekobord, 39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’a katılıyor. Ekobord, fuarda, yeni geliştirdiği ve Ekobord Flat adını verdiği yeni ürününü de tanıtıyor.

Vefa Holding şirketlerinden Ekobord, yeni ürünü Ekobord Flat’i tanıtmak amacıyla 10 –14 Mayıs 2016 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 39. Yapı Fuarı’na katılıyor.

Ekobord Flat’ı doğal, boyalı ve desen baskılı seçenekleri ile ürün gamına ekleyen Ekobord, cephe sistemleri için çok daha uzun ömürlü ve daha ekonomik bir ürün geliştirmiş oldu. Yeni ürünle birlikte vidalı, askılı, perçinli ve yapıştırmalı olarak isimlendirilen dört farklı montaj sistemi de geliştirildi.

Ali İhsan Sağlamkaya
Ali İhsan Sağlamkaya

Tercih edilirliği artıyor

İnsan ve doğaya tamamıyla dost, montajı kolay, yüksek mukavemete sahip, estetik ve farklı çeşitlerde yeni nesil fibercement levhalar üreten Ekobord, sektörde öne çıkan markalar arasında yer alıyor.

Ekobord Genel Müdürü Ali İhsan Sağlamkaya, Ekobord’un AR-GE çalışmaları sonucunda, mevcut üretim proseslerinde değişikliğe giderek ve özel işlemler uygulayarak ürettiği yeni ürünü Ekobord Flat ile düz yüzeye sahip katma değerli cephe malzemelerine alternatif olabilecek bir ürün ortaya koyduğunu söyledi. Sağlamkaya, Ekobord Flat ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Ekobord olarak dış cepheler için ürettiğimiz ahşap, taş, çizgi ve sıva desenli fibercement levhalarımız ile sektörde zaten iddialı bir konumdaydık. Yeni ürünümüz düz yüzeyli EkobordFlat ile cephe sistemleri için çok önemli bir alternatif ortaya koymuş olduk. Ekobord Flat üretim tesisindeki püskürtme yöntemiyle yapılan boyama işlemi sayesinde şantiyedeki boyama işlemini ortadan kaldırdı. Yeni boyama teknolojimizi şantiyedeki boyama işlemi ile kıyaslanamayacak kalitede bir yüzeyin elde edilmesini de sağlıyor. Bunun yanında istenen herhangi bir resim ya da deseni yeni ürünümüzün üzerine uygulayabildiğimiz bir teknolojiye de sahibiz. Bu teknoloji sayesinde yüksek çözünürlüklü bir resmi cephenin tamamına uygulayabiliyoruz.”