Antalya Kepez Belediyesi Mimar TURGUT CANSEVER Ulusal Mimarlık Ödülleri Sergisi açılıyor!

Antalya Kepez Belediyesi Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri Sergisi 12 Mayıs 2016 tarihinde TSMD Mimarlık Merkezi’nde açılıyor.

Antalya Kepez Belediyesi ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi tarafından Turgut Cansever anısına proje dalı ve yapı dalı olmak üzere her yıl dönüşümlü olarak gerçekleştirilen ödüller, Prof. Dr. C. Abdi GÜZER, Nevzat SAYIN, Erkut ŞAHİNBAŞ, Prof. Dr. Ali CENGİZKAN, Yeşim HATIRLI, Elvan ALTAN ve Aslı ÖZBAY’dan oluşan seçici kurulu ile ülkemizdeki mimarlık ve yapı sektöründeki faaliyetlerin ve nitelikli yapıların tanıtılması, özendirilmesi, ödüllendirilmesi, mimarlığın ve uyumlu kentleşmeye katkısının kamuoyunun gündeminde bulundurulması, mimarlık ürünlerinin belgelendirilmesi, kullanıcıların ve yüklenicilerin bilinçlendirilmesi, güzel sanatların teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri, 2015 Proje Dalı ve 2016 Yapı Dalı Sergisi 12 Mayıs – 24 Mayıs 2016 tarihleri arasında (hafta sonları hariç) 10:00 – 19:00 saatleri arasında TSMD Mimarlık Merkezi’nde gezilebilir.


Program

12 Mayıs 2016 – Perşembe, TSMD Mimarlık Merkezi

19:00 – 19:15 Açılış
Kısa Film Gösterimi – Turgut Cansever Hayatı

Açılış Konuşmaları
– Aytek İTEZ, TSMD Yönetim Kurulu Başkanı
– Özge KÖKSAL, Mimarlar Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı
– Prof.Dr. Ali CENGİZKAN, Seçici Kurul Başkanı
– Av. Hakan TÜTÜNCÜ, Antalya Kepez Belediyesi Başkanı

19:15 – 19:30 Sergi Açılışı
19:30 Kokteyl