YAPI FUARI’nda Tanıtacağı Karoart Serisiyle (Artstone) Mimari Yüzeylerin Kimliğini Değiştirecek!

Karoart ile Artstone, duvarlarda zaman yolculuğu yapıyor; sarayların asaletini, barok stilin soyluluğunu ve geometrik çeşitliliği mimari mekânlara resmediyor.

Duvar kaplamaları ve duvar panelleri konusunda yenilikçi, çağdaş ve öncü ürünler üreten Artstone, yoğun ar-ge çalışmaları sonucu çıkarttığı yeni serisi Karoart ile mimari projelere, alışveriş merkezlerine, yönetim binalarına, ofislere, konutlara ve daha birçok bina türlerine özel tasarımlı yüzeyler vadediyor.

Artstone, 2016 Yapı Fuarı’nda tanıtacağı bu ikonik seriyi, 10-14 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Büyükçekmece Fuar Merkezi’nde İnce Yapı Ürünleri Salonu No:14’de, Stand 221’de mimarlık ofislerinin, proje satınalmacılarının ve son kullanıcıların beğenisine sunacak, ürünler hakkında detaylı bilgilendirme yapacak ve özel ticari programlardan bahsedecek.

Karoart Serisi mekanları yaşanmışlık ve rustik-pastoral etkilerle donatıyor

Artstone, Karoart serisiyle, mekânlarda “yaşanmışlık” ve “doğal ortam hissini” yaratıyor ve özel tasarım çizgisiyle sektörde değişmez bir çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Artstone Yenilikçi Tasarım, Beton, Tuğla, Taş başlıkları altında topladığı doğal taş, beton, tuğla, ahşap, kaya ve oksit görünümündeki ürün koleksiyonlarına Karoart serisini de ekleyerek bütüncül mekân çözümleri sunmaya devam ediyor.

Versailles, Epicure, Plafont, Vermont, Margaux, Grenier, Arietta, Broderie, Bois, Florenz, Daisy, Fontenay ve Victorian isimli ürün serisi, çiçek işlemeli, geometrik, bezemeli ve ikonik motiflerden oluşuyor. Ürünler mekanda barok, nostaljik, romantik, rustik ve pastoral etkiler yaratıyor. Karoart serisi, desen ve dokusu, farklı renk alternatifleri ve üç boyutlu görünümüyle yarattığı ışık-gölge oyunlarıyla, mekânı lüks, asalet, ihtişam, güven, sağlamlık, cömertlik ve yaşanmışlık hissiyle dolduruyor.

Oksitleme ve özel boyama tekniğiyle yarı antik görüntüye sahip olan seri, restoranlar, özel mekânlar, galeriler, yönetim binaları veya tasarım meraklılarının evlerinin duvarlarında ve İstanbul 2 tavanlarında kullanılıyor. Limon yeşilleri, bakırlar, bronzlar, pirinçler, pastel pembeler, antrasitler, hardal renkleri, mavi-griler, gece mavileri bu serinin vazgeçilmezlerinden.

Firmanın Genel Müdürü Bilal Emre Türkgeldi, yeni koleksiyon ile ilgili şunları söylüyor: “Yeni serimiz Karoart’da, doğada işli olan sanatla, yaşanmışlığın içindeki motifi birleştirdik. Bu koleksiyonumuzu yoğun bir biçimde bu yılın gündeminde mekânların parçası olarak göreceğimizi düşünüyoruz. Yapı Fuarı’nda da ürünümüzü detaylı bir biçimde tanıtacak ve çok sayıda profesyonelle özel bir lansmanla buluşturacağız.”