(KASTAMONU ENTEGRE) ÇALIŞANLARINDAN 12 BİN AĞAÇ!

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında yurtiçi üretim tesislerinin bulunduğu 6 şehirde ağaçlandırma çalışmasına başlandı.

Avrupa’nın en büyük MDF, yonga levha ve laminat parke üreticilerinden Kastamonu Entegre çalışanları, aileleriyle birlikte Orman Haftası etkinlikleri kapsamında üretim tesislerinin bulunduğu (Adana, Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Mersin- Tarsus) 6 şehirde 12 bin ağaç dikiyor. 

İlk yonga levha fabrikası 1971 yılında Kastamonu’da kurulan Kastamonu Entegre’nin bugün yurt içi ve yurt dışında toplam 5 ülkede, 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunuyor. Türkiye’de; Kastamonu’da yonga levha ve MDF, Adana’da MDF, Gebze’de MDF ve yonga levha, Balıkesir ve Samsun’da yonga levha, Tarsus’ta yonga levha olmak üzere 8 fabrikada üretim yapılıyor.

Kastamonu Entegre çalışanlarının gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmalarına katılan Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız: “Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’nı çalışanlarımızla birlikte coşkuyla kutladık. Ormanlar bizim için hayatı simgeliyor. Ürünlerimiz için gerekli odun hammaddesi, ormanlar için gerekli bakım ve aralama çalışmalarından ve plantasyon şeklindeki ormanlardaki ağaçlardan seçilmektedir. Doğa bize verilmiş en büyük armağandır ve Kastamonu Entegre olarak doğanın bize sunduğu zenginlikleri koruyarak, gelecek nesillere daha yaşanır bir dünya bırakmak üzere dünya standartlarında ve sürdürülebilir bir üretim gerçekleştiriyoruz.“ diye konuştu.

Detaylı Bilgi: Hilal Güntepe – Grup 7 İletişim Danışmanlığı

0212 2921313 // hguntepe@grup7.com.tr

Kastamonu Entegre Hakkında

1937 yılında temelleri atılan Hayat Holding çatısı altında 1969 yılında kurulan Kastamonu Entegre, ilk tesisi olan Yonga Levha Fabrikası ile 1971 yılında Kastamonu’da üretime başladı. 2014 yılı itibariyle yıllık 2 milyon m³ MDF, 2.55 milyon m³ yonga levha, 60 milyon m² laminat parke, 19.5 milyon adet kapı paneli ile toplamda 4.55 milyon m³ ahşap levha üretim kapasitesine sahiptir. 2015 yılında 440 milyon doları yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklı olmak üzere 1.2 milyar dolar konsolide ciro gerçekleştiren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, Türkiye’de sektör liderliğinin yanı sıra Avrupa’da 4’üncü sırada, dünyada ise 7’inci sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre’nin yurt içinde Gebze, Kastamonu, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana’da, yurt dışında ise; Romanya, Bulgaristan, Rusya ve Bosna Hersek’te olmak üzere toplam 10 farklı lokasyonda 13 ayrı üretim tesisi bulunmaktadır. Toplam 77 ülkeye ihracat gerçekleştiren Kastamonu Entegre, 5 bin 400 kişiye istihdam sağlamaktadır. Kastamonu Entegre, ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) kalite sistemleri ile Medepan markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) ile TURQUALITY® Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normları’na (EN) uygun üretim yapmaktadır.