(Alarko Carrier) çözümlerinin kullanıldığı “Gloria Sports Arena”, “LEED GOLD” sertifikasına layık görüldü!

Antalya Belek’te bulunan spor kompleksi Gloria Sports Arena; ABD Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen LEED (Leadership in Energy and Efficiency Design/Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Gold sertifikasına layık görüldü. Tesiste, iklimlendirme sektörünün öncü firması Alarko Carrier tarafından sağlanan Carrier markalı, yüksek verimli yeni seri 3 vidalı kompresörlü soğutma grubu kullanıldı.

Ozon tabakasına zarar vermeyen gazlar kullanan ve dünya klasının üzerinde enerji verimliliği sağlayan frekans invertörlü vidalı kompresörler ile su soğutmalı 23XRV soğutma grupları, bakım ve işletme maliyetinin azlığıyla, sınıfının liderliğini üstleniyor. 3 hareketli parçasıyla çok sessiz olan ürünün, rakipsiz verimliliği ve kompresör yapısı sayesinde “surge” riski bulunmuyor. Geniş kapasite aralığına sahip 23XRV soğutma grupları, bir ömür verim ve güven vermek üzere tasarlanıyor.

USGBC tarafından geliştirilmiş çevreye duyarlı yapı sertifikası LEED, dünyada en yaygın, en güvenilir ve en geçerli “Yeşil Bina Sertifika Sistemi’ni oluşturuyor. İnsana ve doğaya saygılı yeşil binalar ve yerleşkeler yaratarak, dünyamızın daha yaşanabilir olmasını amaçlıyor.GORSEL 2