(VİKO)’dan WWF Dünya Saati Etkinliğine Destek!

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider, sosyal sorumluluk çalışmalarının örnek kuruluşu VİKO by Panasonic, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hayata geçirdiği projelerle değer katmaya devam ediyor. Sürdürülebilirliği kurumsal bir değer olarak ele alan ve ürünlerinden, tesislerine, atık yönetiminden kurumsal sosyal sorumluluk projelerine kadar her süreçte, hepimiz sorumluyuz anlayışı ile hareket eden VİKO by Panasonic, her yıl olduğu gibi 2016 Dünya Saati etkinliğini yine ana sponsor olarak destekledi. Tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşen dünyanın en önemli çevre hareketlerinden biri olan “Dünya Saati Etkinliği” kapsamında, 19 Mart Cumartesi günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında ışıklar gelecek için kapandı.

Elektrik anahtarları kapatıldı, iklim mücadelesine ışık tutuldu…

Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, iklim değişikliği her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelirken çevre kirliliği de artıyor. Özellikle gelecek nesiller için endişe verici olan bu tablo, daha yaşanılabilir bir dünya ve aydınlık bir gelecek için hepimizin sorumluluk alması gereken bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Gerçekleştirdiği örnek çalışmalarla çevre konusunda en duyarlı kuruluşlar içinde yer alan VİKO by Panasonic,WWF-Türkiye tarafından yürütülen Dünya Saati etkinliğine ana sponsor olarak destek veriyor. Dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olan Dünya Saati’ne, 2015 yılında Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 172 ülkeden 2 milyardan fazla insan katılmıştı. Her yıl milyonlarca insanın bir saatliğine ışıkları kapatarak küresel iklim değişikliği konusunda önemli bir farkındalık oluşturmasını sağlayan Dünya Saati etkinliği bu yıl 19 Mart Cumartesi günü, 20.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleşti. Türkiye’de Boğaziçi Köprüleri, Dolmabahçe Sarayı ve Sultanahmet Camii gibi anıtsal yapıların yanı sıra Efes Antik Kenti, Selimiye Camii ve Peri Bacaları da ışıklarını kapatarak bu önemli etkinliğine katkı sağladı. Türkiye’nin bu önemli tarihi yapıları, iklim değişikliği sorununa dikkat çekerek aydınlık geleceğe ışık tuttu.

“Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat…”

VİKO by Panasonic CEO’su Nusret Kayhan Apaydın “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve başta iklim değişikliği olmak üzere çevre sorunlarına karşı duyarlı olmak tüm insanlığın ortak sorumluluğudur. İklim değişikliği, gezegenimizi her geçen gün daha çok tehdit eden, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alacağımız sorumlulukların da temelini oluşturan bir kavram. VİKO olarak önemli bir çevre hareketi olan Dünya Saati etkinliğine “Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat” sloganı ile ana sponsorluk desteği vererek katılıyoruz. Elektrik anahtarlarının kapatılması ile hayat bulan bu kampanyaya verilecek her bir desteğin dünyamıza karşı sorumluluklarımız ve gelecek nesillerin daha yaşanılabilir dünyaya sahip olmasının önemi kapsamında anlamlı bir farkındalık yarattığına inanıyorum “ dedi.


 

Dünya Saati Hakkında;

Dünya Saati (Earth Hour), iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için düzenlenen dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri. Yüzlerce kentte, milyonlarca insanın bir saatliğine ışıklarını kapatarak küresel iklim değişikliğine dikkat çektiği Dünya Saati, 2007 yılında Avustralya’da başladı. WWF’in organizasyonuyla kısa sürede 7 kıtada 150’den fazla ülkeye ve 7 binden fazla kente yayıldı.

Daha fazla bilgi için: www.dunyasaati.org www.viko.com.tr