(Rigips Türkiye), Sistem Çözümleri ve Performansları Bilincini Geliştiriyor…

Saint-Gobain Rigips Türkiye, Ankara’daki Rigips Eğitim Merkezi (REM)’nde, sistem çözümleri ile ilgili detayları öğrenmek isteyen mimarlara, mühendislere, yatırımcılara, mimarlık fakültesi öğrencilerine ve uygulamacılara eğitimler veriyor…

Daha konforlu, daha güvenli ve sağlıklı yaşam alanları yaratılması, kısacası yaşam kalitemizin yükseltilmesi için eko-yenilikçi duvar ve asma tavan sistemleri geliştiren Rigips, yangın dayanımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme, ısı yalıtımı, darbe dayanımı, iç ortam hava kalitesi gibi sistem performanslarını içeren sistem çözümleri ile ilgili eğitimler veriyor. Sistem çözümü kavramı, segment çözümleri, proje detaylandırmaları ve uygulamaları konusunda verilen eğitimler, ilgili meslek grubunun ilgi ve ihtiyaç alanına özel, teorik ve uygulamalı bölümlerden oluşuyor.

Uygulamacılara verilen uygulamalı eğitimler, bölme duvar, duvar giydirme ve asma tavan sistemlerini profesyonel olarak alçı levha ile uygulayan ustalara ve uygulamacı adaylarına konusunda uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Teorik ve uygulamalı eğitim sürecinin sonunda, tüm katılımcılara Rigips REM Eğitimlerine Katılım Sertifikası veriliyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylı ve TÜRKAK tarafından akredite edilmiş İNTES MYM’nin yetkililerince yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcılar ise Mesleki Yeterlilik Belgesi kazanıyorlar.

Bilindiği gibi, Mayıs 2016’dan itibaren, 3194 Sayılı Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Yetki Belgeli Ustalar Hakkında Yönetmeliğe göre inşaatlarda yetki belgesiz usta artık çalıştırılamıyor. Ayrıca yönetmeliğe göre şantiyede yapılacak kontrollerde, ustalar yaptıkları işe uygun yetki belgelerini ibraz etmekle yükümlü oluyorlar.


 

Saint-Gobain Rigips Türkiye Hakkında:

Saint-Gobain, inovatif malzemeler, yapı ürünleri, yapı malzemeleri dağıtımı ve paketleme ana iş kollarında faaliyet gösteren bir firmadır. Cam, boru, alçı ve alçı levha, yalıtım ürünleri, kaplama ürünleri ve yapı kimyasalları gibi malzemeleri üreten, işleyen ve dağıtımını yapan bir şirket olarak ham maddeleri, günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçaları olan ürünlere dönüştürmekte ve geleceğin malzemelerini geliştirmek üzere çalışmalar yapmaktadır. Saint-Gobain Grubu şirketleri, 170.000’den fazla çalışanı ile 66’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde liderlik vizyonunu göstermektedir.

2001 yılından bu yana Rigips, Türkiye’de yapı alçıları, endüstriyel alçılar, duvar ve asma tavan sistemleri alanında hizmet vermektedir. Rigips’in genel müdürlüğü, üretim tesisleri ve alçı ocakları Ankara’dadır. Firmanın müşterilerin ihtiyaçlarını yakından takip etmek ve taleplere daha hızlı cevap verebilmek için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Samsun’da satış ofisleri bulunmaktadır. Üretiminin her aşamasında uyguladığı güvence sistemiyle kaliteden ödün vermeyen Rigips, uluslararası standartlarda üretim yapan büyük bir firmadır.