(Kale) Topkapı’da (Berker byHager) ile teknoloji yeniden şekilleniyor

Haus Madaus, Gräfelfing

Avrupa Konutları projesi dahilinde yükselen Kale Topkapı, projede kullanılan Berker byHager akıllı bina otomasyonu ile estetik ve konforu birleştirdi. Berker byHager KNX sistemi dahilinde aydınlatma, perde ve iklimlendirme fonksiyonları tasarım ödüllü B.IQ anahtarlar ile kontrol altına alındı.

Akıllı bina otomasyonu ve anahtar & priz sistemleri sektörünün lider markası Alman menşeili Berker byHager, dünya çapında 95 ülkede premiumrezidans, konut, otel projelerine imzasını atıyor. Türkiye pazarında da kısa sürede KNX otomasyon satışında dünyada ilk 5’te yer alan marka, hayatı kolaylaştıran ve yaşama konfor katan çözümleriyle fark yaratıyor. Merkezi konumuyla dikkat çeken Avrupa Konutları – Kale Topkapı projesinde de tasarımın gücünü estetik ve fonksiyonellikle birleştiren Berker byHager, üstün tasarım ödüllü Berker B.IQ beyaz akıllı otomasyon anahtarları ve K.1 beyaz prizleri ile proje sakinlerine teknolojinin derinliklerini hissettiriyor. 37.000 m2 alan üzerinde 599 konut ve 52 ofisten oluşan Kale Topkapı’nın sakinleri ısı, aydınlatma, müzik ve panjur kontrolüne (PC, Iphone, Ipad ile internet üzerinden)tek anahtar ile ulaşabilecek.kale-8

Projenin inşaasını yürüten Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Çetinkaya, Berker byHager’i tercih etmelerinin kazandırdığı artıları şöyle anlatıyor;

Büyük projelerde müşterilerin genellikle önüne çıkan daha basit standart anahtarlardan insanların sıkıldığı kanaatindeyiz. Müşterilerimizin evlerini teslim aldıklarında değiştirmeyeceğine inandığımız anahtar prizleri kullandığımızı düşünüyoruz. Otomasyon ürünleri ile birlikte oluşturduğumuz akıllı evlerde müşterilerimize; aydınlatma otomasyonu, iklimlendirme kontrolü, panjur kontrolü ve interkom hizmetleri gibi kullanışlı çözümler sunduk. Otomasyon özelliğinin satış taahhüdümüzde bulunmamasına rağmen, önceki projelerimizin üzerine değer katarak yeni bir proje çıkartma hedefiyle yola çıktık. Satış kaygısıyla değil, müşteri memnuniyetini yükseltme düşüncesiyle otomasyonu tercih ettik. Berker markası ile bir partner firma olarak çalışarak otomasyon gibi ucu açık olan bir alanda, doğru çerçevelerle optimum çözümler üretmeyi başardık.”

kale-4 copyÜstün tasarım ödüllü Berker B.IQ, mekanlara kattığı şıklık ve kalitenin yanı sıra,  tüm otomasyon işlemlerini tek tuş ile kontrol edebilme özelliği ile Kale Topkapı projesinin de öncelikli  tercihi oldu.

Berker B.IQ, tek anahtar üzerinde ısı, aydınlatma, müzik ve panjur kontrolünün yanı sıra dört farklı materyalden üretilebilen kusursuz tasarımıyla mekanlarda güçlü duruş sergiliyor. B.IQ anahtarın buton kısmından mekanların aydınlatma senaryoları ve dim fonksiyonları yerine getirilebiliyor, buton kısımları aktif olduğunda anahtarların yan kısımlarında bulunan durum led’lerinden aydınlatmaların açık olup olmadığı da izlenebiliyor

Tek anahtar üzerinden ısı, aydınlatma, müzik ve panjur sistemlerinin kontrolünü sağlayan Berker B.IQ, ünlü tasarımcı Peter Schreyer’in estetik dokunuşlarıyla şıklığı ve son teknolojiyi uyum içinde harmanlıyor. KNX ile uyumlu B.IQ  tüm yaşam alanlarının ısısını, alarmını, panjur ve müzik sistemlerini yönetmeyi tek anahtarla mümkün kılarken, butonda yer alan led ışık şıklığın tamamlayıcısı oluyor.


 

Berker Hakkında:

Faaliyette bulunduğu ülkelerde sektör lideri olarak  binalarda enerji yönetimi ve yaşam konforu alanında entegre çözümler sunan Berker, Hager Grubu’na katılması ile birlikte 11.400 çalışanıyla sektörünün en büyük firmaları arasında yer almaktadır. Konforlu ve kişiye özgü tasarımlarıyla yenilikçi mekanlar üreten Hager’in ürün gamında teknolojiyle şıklığı harmanlayan anahtar ve priz sistemlerinden akıllı ev otomasyonlarına, cihaz ve otomobil anahtarlarından endüstriyel çözümlere kadar enerji yönetimine dair tüm sistemler bulunuyor. Geleneksel ve güçlü Alman teknolojisine sahip Hager, çeşitli ürünleriyle kazandığı IF Design AwardChina, IF Product Design Award, Good Design, Design Plus, ReddotAward, Materialica Design Award, Designpreis, Plus X Award gibi birçok ödülle başarısını tescilliyor.