14. (TAÇ) BİR DE SEN TASARLA yarışmasına başvurular devam ediyor…

Ev tekstil sektörünün lider markalarından TAÇ’ın bu yıl 14. kez düzenlediği “Bir De Sen Tasarla” yarışması için başvurular devam ediyor. “Nevresim Desen Tasarımı” kapsamında düzenlenen ve bu yıl “Zıtlıkların Uyumu” teması ile yola çıkan yarışma, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Eğitim Fakülteleri’nin Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenim gören lisans öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşiyor. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 18 Mart 2016.

  1. TAÇ Bir de Sen Tasarla yarışması kapsamında dereceye giren beş genç tasarımcı, maddi ödüllerin sahibi olurken, altı tasarımcıya da Mehmet Zorlu Vakfı Özel Bursu verilecek. Ayrıca ilk 3’e seçilen eser sahipleri, maddi ödüllerin yanı sıra, Maison&Objet Paris Fuarı’na Zorlu Tekstil Grubu’nun davetlisi olarak katılmaya hak kazanacak. Para ödüllerinin arasında yer alan Online Özel Ödülü kapsamında; yarışma sonlanıp kazanan projeler belli olduktan sonra, ilk 50’ye giren tüm projeler bir hafta boyuncawww.birdesentasarla.com web sitesinde oylanacak. En çok oy alan proje, Online Özel Ödülü’nü almaya hak kazanacak.1456838645_TAC_BIR_DE_SEN_TASARLA__1_

Birbirinden özel ödüller genç tasarımcıları bekliyor

TAÇ’ın TETSİAD işbirliği ile 14. kez düzenlediği “Bir De Sen Tasarla” yarışmasında genç tasarımcılar bu yıl zıtlıkların yarattığı uyumdan ilham alıyor. Yarışmada, birinciye12 bin TL, ikinciye 9 bin TL ve üçüncüye ise 6 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada ayrıca, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından bir kişi 4 bin TL ve Online Özel Ödülü’nü kazanan tasarımcı ise 3 bin 500 TL’nin sahibi olacak.

Bir De Sen Tasarla yarışması ile kesintisiz olarak 14 yıldır sanayi ve eğitim işbirliğine katkıda bulanan TAÇ, uluslararası pazara sunulabilecek, ev tekstilinde moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmayı ve ev tekstili sektöründe “tasarımcı” kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. TAÇ’ın kurumsal sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki yarışmasında geçen 13 yıllık süre içinde, 4 bin 500’e yakın eser jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, toplam 160 tasarım ödüle layık görüldü. Kazanan tasarımlara verilen maddi ödüllerin yanı sıra 90’ı aşkın öğrenciye de burs sağlandı.

TAÇ, ayrıca dereceye giren eserleri üreterek, www.tac.com.tr adresinde online satışa sunmakta ve tasarımlara tüketici katalogunda da yer vermektedir. Toplam 11 kişinin ödüllendirileceği “Bir De Sen Tasarla” yarışmasına başvurular, 18 Mart 2016 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, Mayıs 2016’da İstanbul’da yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.

14.TAÇ Bir De Sen Tasarla yarışması hakkında tüm detaylara, katılım şartları ve başvuru formuna www.birdesentasarla.com sayfasından ulaşmak mümkün. İlgilenen öğrenciler ayrıca fakülte sekreterliklerinden de yarışma şartnamesi ile başvuru formuna ulaşılabiliyor.