Prestijli projelere (Danfoss) imzası

Danfoss flags in front of DEN factory in Poland

Isıtma, soğutma ve motor kontrol sistemleri alanında dünya lideri Danfoss, enerji tasarrufu sağlayan kalorimetre ve balans vanaları ile prestijli projelerde fark yaratıyor.

Danfoss, enerji tasarrufu sağlayan ürünleri ile büyük ve prestijli projelerde tercih ediliyor. Garanti Bankası Pendik Kampüsü, Manzara Adalar ve Mahall Ankara’da kullanılan Danfoss ürünleri hem çevreye hem ekonomiye katkı sağlıyor.

Garanti Bankası Pendik Kampüsü’nde enerji tasarrufu

Garanti Bankası’nın Pendik’te inşa edilen yeni kampüsünde Danfoss’un basınçtan bağımsız balans ve kontrol vanaları ab-qm ve AB-NM 0-10 V oransal motorları tercih edildi. Bu sayede Garanti Bankası Pendik Kampüsü’nde konvektörlerde %100 vana otoritesi ve standart uygulamalara göre yüzde 30 enerji tasarrufu sağlanıyor.

ABNM 082F1091
ABNM 082F1091

Mahall Ankara ve Manzara Adalar’da Danfoss kalorimetre ve balans vanaları

Danfoss balans vanaları, Türkerler İnşaat’ın projesi Mahall Ankara ve İş GYO’nun projelerinden Manzara Adalar sakinlerine konforlu bir yaşam sunuyor. Danfoss balans vanaları konfor ile birlikte enerji tasarrufu da sağlıyor. Danfoss ultrasonik kalorimetre ile hassas ölçüm ve faturalandırma yapılıyor.

Anadolu yakasında Adalar manzarası ile keyifli bir yaşam tarzı vadeden Manzara Adalar’da üçü konut, ikisi ofis üniteleri olmak üzere toplam beş blok ve butik bir alışveriş merkezinden oluşuyor. Mahall Ankara ise, 40 bin 628 metrekarelik alanda 246 konut kapasitesi ile inşa ediliyor. 4 yıldızlı bir otelin de hizmet vereceği Mahall Ankara’da 246 konut, 86 yatay ofis, 140 ofis ve 41 mağaza bulunuyor.


Danfoss Hakkında:

Danfoss, yarının dünyasının daha az kaynak ile daha fazlasını yapmasına olanak sağlayan teknolojiler geliştirmektedir. Altyapı, gıda arzı, enerji verimliliği ve çevre dostu çözümlere karşı giderek artan taleplere cevap vermekteyiz. Ürün ve hizmetlerimiz soğutma, iklimlendirme, ısıtma, motor kontrolü, ve hareketli makinelerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda yenilenebilir enerji ve buna ilave olarak şehir ve kentsel toplumlarda bölgesel ısıtma alanlarında faaliyet göstermekteyiz. 1933 yılına dayanan yenilikçi teknolojisi, 100’ün üzerinde ülkede 24.000 çalışanı ve müşterileri ile Danfoss günümüzde sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir. Şirket hisselerinin çoğunluğu hala kurucu ailenin elindedir.