(Autodesk) DesignNext 2015 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması’na kayıtlar devam ediyor!

Autodesk tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen DesignNext 2015 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması’na kayıtlar devam ediyor. Autodesk DesignNext 2015, geleceğin profesyonelleri olan mimarlık, mühendislik ve tasarım öğrencilerini Autodesk çözümlerini kullanarak dijital tasarım yetkinliklerini geliştirmeye ve daha iyi bir geleceğe ilişkin özgün tasarımlar üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Bu yıl sadece “Mimari Tasarım” alanında düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 14 Aralık 2015, son proje teslim tarihi ise 27 Aralık 2015 olarak güncellendi.

Bu yıl teması “Kamuya açık kişisel tasarım ve imalat merkezi” olarak belirlenen DesignNext 2015’in ödül töreni, Ocak ayında Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması (UMÖB) kapsamında Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’nde gerçekleşecek.

Yarışmada dereceye giren sekiz takım toplam 25.500 TL tutarında maddi ödül kazanacak. Birinci olan ekipayrıca Mart ayında Singapur’da düzenlenecek olan Autodesk Panorama Uluslararası Öğrenci Kampı’nda Türkiye’yi temsil etme şansını yakalayacak.

Autodesk DesignNext 2015 Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması hakkında ayrıntılı bilgiye www.designnext.org adresinden ulaşabilirsiniz.


Autodesk

Autodesk, kullanıcıların hayal etmelerine, tasarlamalarına ve daha iyi bir dünya oluşturmalarına yardım eder. Profesyonel tasarımcılardan mühendis ve mimarlara, dijital tasarım sanatçılarından öğrenciler ve hobi tasarımcılarına geniş bir kitle bugün yaratıcılıklarını pekiştirmek ve önemli tasarım problemlerini çözmek için Autodesk yazılımlarını kullanıyor. Daha fazla bilgi için lütfen autodesk.com.tr veya Twitter’dan takip etmek için  @autodeskTR.