(Canpa) ve (Firestone)’dan EPDM membran su yalıtımı eğitimi

Firestone’un Ankara ve İç Anadolu Distribütörü Canpa’nın düzenlediği eğitim seminerinde EPDM su yalıtım membran ürününün uygulamasına ilişkin bilgiler verildi.

Binalarda su yalıtımı alanında giderek yaygınlaşan EPDM membran ürünü ve uygulaması hakkında Ankara’da mimari ofisler ve uygulama firmalarına yönelik eğitim gerçekleştirildi.

Su yalıtımı alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından ABD’li Firestone’un Ankara ve İç Anadolu Distribütörü Canpa tarafından düzenlenen eğitim, firmanın İncek eğitim alanında gerçekleşti. Kauçuk hammaddesinden üretilmiş ve su yalıtımı alanında kullanımı giderek yaygınlaşan EPDM membran ürününe ilişkin tanıtım ve uygulama eğitim seminerinde, Firestone Teknik Ürün Müdürü Roshan Shresta ve Firestone Türkiye Sorumlusu Nilgün Şeker tarafından önce teorik, daha sonra ise pratik bilgiler verildi. EPDM membran eğitimi, yurt içinden uygulama firmaları ve mimarların katılımı ile gerçekleştirildi.

Canpa, su yalıtımında kullanılan Ethylene Propylene Diene Monomer (EPDM) tipi Firestone marka sentetik örtülerin Ankara ve İç Anadolu distribütörlüğünü yürütüyor. Sentetik örtülerde EPDM denince Türkiye’de artık Canpa akla geliyor. EPDM membran, halen AVM terasları, göletler ve dış cephe pencere kenarlarında kullanılıyor. Dünyada giderek yaygınlaşan sentetik örtülerin ABD pazarındaki payı yüzde 60’a ulaşırken, Türkiye’de ise hala bitümlü örtüler yaygın. Türkiye’de su yalıtım uygulamalarında yüzde 90 oranında bitümlü malzeme kullanılırken, sentetik örtülerin payı yüzde 10’da kalıyor. İzleyen dönemde sentetik örtülerin kullanımının giderek artması bekleniyor. Son derece uzun ömürlü olan sentetik örtüler 50 yıla kadar dayanıyor ve bu malzemenin performansı ilk günkü gibi kalabiliyor. Sentetik örtüler binaya yük bindirmiyor, çok daha ince bir katmanla daha kaliteli bir yalıtım sağlayabiliyor. Firestone, halen sentetik örtülerde dünyanın en kaliteli markası kabul ediliyor.30.11 canpa 2

30.11 canpa3