Wooler Ürün Teknik Kılavuzu’nun 2. Baskısı Yayınlandı

Eryap Grup tarafından 2014 yılı Şubat Ayı itibari ile sektöre sunulan Wooler Ürün Teknik Kılavuzu’nun geliştirilmiş ve ürün gamına eklediği yeni ürünler ile zenginleştirilmiş 2. baskısı tamamlandı.

Yalıtım ve uygulama detayları açısından sektöre bir teknik referans kaynak kitabı olan Wooler Ürün Teknik Kılavuzu’nun beklenen 2. baskısı yayınlandı. Taş yünü özelinde “ilk” kılavuz kaynak olan Wooler Ürün Teknik Kılavuzu müteahhit firmalardan mimarlık/müşavirlik firmalarına, yalıtım uygulama firmalarından mühendislik/mimarlık fakültelerinde eğitim gören öğrencilere kadar geniş segmente hitap ederek yalıtım hakkında genel bilgi ve yapının her alanına dair teknik uygulama detayları sunuyor.

İçeriği mimar, inşaat mühendisi, makine mühendisi gibi teknik uzmanlara ve sektörün uygulama alanında uzman firmalarına danışılarak Eryap Grup Teknik departmanı tarafından oluşturulmuş taş yünü kullanıcılarına kaynak niteliğinde bir el kitabı olan Wooler Ürün Teknik Kılavuzu’nda, yalıtım hakkında genel bilgi, Wooler ürün tiplerine dair detaylı açıklamalar ve bilgiler, çeşitli mimari detay çözümleri ve teknik çizimler ile birlikte “Wooler Havada Yayılan Sesin Geçiş Kaybı” ve “Wooler’ın Yangına Karsı Tepkisinin TS EN 13501-1+A1:2013 Standardına Göre Sınıflandırılması” testlerinin raporları da yer alıyor.


Eryap Grup
Eryap Grup 2001 yılından bu yana inşaat sektöründe, özellikle yalıtım alanında öncü ve yenilikçi kimliğiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Türk yapı sektörünün lider markalarını üreten Eryap; Gaziantep, İstanbul ve Sakarya’da toplam 150.000m2’yi aşan 3 üretim tesisinde polimer dış cephe kaplama sistemleri, ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemeleri ve polimer kapı-pencere sistemleri üretimi gerçekleştiriyor. 2001 yılında Gaziantep’teki tesiste, sektörün ilk polimer dış cephe kaplaması üretimini gerçekleştirerek American Siding markasını sektöre kazandıran ERYAP, 2005 yılında İstanbul Silivri’de toplam 50.000 m2 alanda kurulan ikinci tesisinde siding uygulamasının tamamlayıcı unsuru Bonuspan markalı XPS Ekstrüde Polistiren ısı yalıtım levhası üretimine başladı. Daha sağlıklı, uzun ömürlü ve daha güvenli yaşam alanlarının sağlanabilmesi için ürün portföyünü genişleterek 2007 yılının son çeyreğinde İstanbul Silivri tesislerinde Focus Membran markalı bitümlü su yalıtım örtülerinin üretimine başlayarak su yalıtım ürünleri sektöründe de yerini aldı. Bunların yanında 2009 yılı sonunda Bonusmax markalı Isı Yalıtım Paket Sistemi, 2010 yılında Winer markalı Polimer Kapı ve Pencere Sistemleri, 2011 yılında Focus Shingle çatı kaplama malzemesi ve son olarak 2012 yılında doğa dostu Wooler marka taş yünü ürününü pazara kazandırarak ile sektördeki liderliğini sürdürüyor.