(Eray Carbajo Mimarlık), World Architecture Community 21. dönem ödülünün sahibi oldu!

Uluslararası projelere imza atan Eray Carbajo Mimarlık, Atatepe Sosyal Tesisi ve  ve Stay İstinye Hotel  projeleri ile  World Architecture Community 21.dönem ödülünün sahibi oldu.

Dünyanın farklı bölgelerinden birçok ülkenin projelerinin yer aldığı programda seksen bir proje içinde üç projesiyle shortlist’e kalan ve iki projesiyle de ödüle layık görülen Eray Carbajo Mimarlik ofisinin birinci projesi Anamur Atatepe Sosyal Tesisi; 1,600 m2’lik bir alana tasarlanmış bir sosyal hizmet binası olarak tasarlandı. Tüm kompleks boyunca mimari tasarımın parçası haline getirilen peyzaj, doğa içinde tırmanan basamakları ve füniküler yapısı ile dikkat çekmektedir.

Bir diğer ödüllü proje ise Stay İstinye Otel; İstanbul’un gözde merkezlerinden İstinye’de kongre, spa ve şehir oteli olarak 20,000 m2’ lik bir inşaat alanında yer almaktadır. Var olan topografya ile bütünleşen tasarım, iç alanlardan dış alanlara kesintisiz geçişler sağlamaktadır.

Ödüllü mimarlık ofisi Eray Carbajo, Türkiye mimarlığını küresel arenada başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası platformda gerçekleştirdiği projeler, aldığı ödüller ile başarılara imza atan Eray Carbajo Mimarlık, World Architecture Community 21.ödül programından da iki projesiyle ödül alarak bu geleneği sürdürdü.

New York merkez ofisleri ile bölgede önemli projeler yürüten Eray Carbajo Mimarlık, İstanbul’daki ofisleri ile de Türkiye’de ve Avrupa’da başarılı projelere imza atarak uluslararası alanda hizmet vermeye devam ediyor.


 

World Architecture (WA) Ödülleri hakkında:
Uluslararası ölçekli bir veritabanı ve forum olan World Architecture  tarafından verilen “WA Awards” (WA Ödülleri), çağdaş mimarlık çevresinin gözden geçirilmesini sağlayan önemli mimarlık çalışmalarını ön plana çıkarır ve yayınlar. Mimarlık çalışmalarında teori ve pratik arasındaki boşluğa dikkat çeken WA, bu konudaki tartışmalara zemin hazırlayan ürünleri ödüllendirmektedir.