Mimari Çözümlerin Yaratıcı İsmi: KAAN ÇETİNKAYA

Space Architects & Designers’ın kurucusu Kaan Çetinkaya, tasarım ve yatırım anlayışını dengeleyen yenilikçi yaklaşımlarla tasarımda fark yaratıyor.

unnamed (2)Bir projeyi, konsept doğrultusunda şekillendirebilmenin en önemli yatırım kararlarından biri olduğunu belirten Kaan Çetinkaya, hedef kitlenin beklentilerinin bütçeyle birlikte karşılanabilmesi ve şekillenebilmesinin tasarımdan ödün vermeden de yapılabileceğinin altını çiziyor. Daha önce yaptığı projelerle bunu somutlaştıran Çetinkaya ve ekibi, hedef kitlesine hazırladığı her projede yenilikten yana tasarım çözümleri sunuyor.

Her tasarımını bir tema ve felsefeye dayandıran tasarımcı, proje için yaratılan özgün hikâyenin, hedeflenen doğru konseptin oluşmasında anahtar olduğunu belirtiyor. Özgün tasarımlarla öne çıkan projeler, yatırımcıların yenilikçi ve gerçek bir yatırım aracı olarak değerlendirmesine zemin hazırlıyor. Teknik ve tasarımı bütçeden ayrı tutmayan Çetinkaya, “bütçe hedefli doğru tasarım” anlayışıyla farklılaşıyor. Proje bütçesi ve diğer ticari unsurları da göz önünde bulundurarak en uygun tasarım belirleniyor, müşteriye doğru proje öneriliyor.


SPACE ARCHITECTS & DESIGNERS HAKKINDA

1997 yılında Kaan Çetinkaya tarafından kurulan Space Architects & Designers, küresel tasarım anlayışı ile öne çıkan, ulusal ve uluslararası çalışmalara odaklanan bir oluşum. Space, müşteri taleplerinin analizi, farkında olunan ya da olunmayan ihtiyaçların belirlenmesi sürecine odaklanıyor. Ekip, her proje özelinde tasarım aşaması ve hızlı uygulamaya önem veriyor.

Dünya standartlarında mimari ve iç tasarım projeleri hayata geçiren Space, tasarım dünyasında takip edilen, farklılaşan projeleriyle biliniyor. Tasarımlarını özgün hikâye yaratımımlarıyla tamamlayan ekip, aralarında dünya çapında adını duyuran Park One Residence, Cavea Residence, Martı Hemithea Hotel, Hilton Double Tree Piyalepaşa, M Gallery by Sofitel Elysium’in olduğu projelere imza attı.

GÜNCEL PROJELER

Doubletree by Hilton Piyalepaşa 
Hilton Worldwide’ın Türkiye’deki 8.oteli olan Doubletree by Hilton Piyalepaşa, aynı zamanda Piyalepaşa’daki ilk 5 yıldızlı otel olarak misafirlerini ağırlıyor.

Yüksek tavan ve doğal gün ışığına sahip iç mekan ve lobide tasarlanan küçük şelaleler seçilen diğer malzemelerle bütünlük sağlıyor. DoubleTree by Hilton Piyalepaşa’nın iç mekan tasarımında İskandinav Ormanları’ndan doğallığı korunarak toplanan yosunlar tercih edildi.

Leed Sertifikası adayı DoubleTree by Hilton İstanbul Piyalepaşa, bünyesinde farklı konseptlerde 203 oda, kapalı havuz, hamam, fitness merkezi, masaj ve bakım odaları, konferans salonu ve Executive Lounge barındırıyor.

Develi Nişantaşı Restaurant 
Proje, klasik Develi ruhunun Nişantaşı ile buluşması. Mekan tasarımında kullanılan geleneksel mutfak tarzıyla bugüne kadar tezat oluşturan ‘fine dining’ konsepti farklı ve şaşırtıcı çizgiler içeriyor. Mekandaki lounge bar ve bistro ruhu geleneksel mutfak ile öne birleşiyor.

M Gallery by Sofitel
Projede tasarım kavramı olarak, kültürel mirasımıza ait figürler, çağdaş bir anlayış ve otel markasının kendi konseptine uygun olarak kullanıldı.