Güneşli’nin Tek A+ Projesi (Balance) Güneşli’de Teslime Yaklaşılıyor!

T

ürkiye’nin çikolata ve şekerleme sektöründeki en büyük üreticilerinden Şölen Çikolata’nın da sahibi Çoban ailesinin yatırımı ile sektöre güçlü giren Balance Gayrimenkul’ün ilk projesi Balance Güneşli’de teslime yaklaşılıyor. Kaba inşaatı dahil inşaat sürecinin yüzde 70’inin tamamlandığı Balance Güneşli’de, anahtar teslimi Mart 2016’da başlayacak. İnşaat kalitesi, mimari tasarımı ve teknolojik üstünlükleri ile Güneşli ve çevresinin tek A+ projesi olarak yükselen Balance Güneşli, çalışma hayatına yönelik geliştirdiği özel konseptleri ile “yeni nesil ofis” yaşamının İstanbul’daki en iyi örneği…

Balance Güneşli satış ofisinde gerçekleştirilen ve projenin  inşaat süreci, teknik detayları ve yatırımcıya sunulan avantajlarının paylaşıldığı basın toplantısına, Balance Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban ile proje paydaşları Avcı Mimarlık Kurucusu Selçuk Avcı ve Servotel Corporation İcra Kurulu Üyesi Melda Bayraktaroğlu ev sahipliği yaptı. Toplantıda, İstanbul’un sürekli gelişen en önemli lokasyonlarından birinde örnek ofis projesine imza atmaktan duyduğu gururu dile getiren Balance Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, “Şirketimize, yenilikçi çizgimize ve İstanbul’a yakışan prestijli bir ofis projesine imza attık. Bugüne kadar iş dünyasında elde ettiğimiz güven ve istikrarı bu alanda da sürdürüyoruz. Mart 2016’da teslimlerini gerçekleştireceğimiz projemiz, sektöre marka projeler kazandırma hedefimizin ilk adımı oldu.  İnşaat kalitesi mimari tasarımı ve teknolojik üstünlükleri ile Güneşli’nin ilk ve tek A+ ofis projesini hayata geçirdik. Satışlarımız ve kiralama sürecimiz hızla devam ediyor. Kaliteden taviz vermeden, modern iş hayatının tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştirdiğimiz projemize, genel müdürlük ve bölge müdürlükleri olarak değerlendirmek üzere ulusal ve uluslararası kurumsal şirketler  yoğun ilgi gösteriyor. Prestije ve kurumsallığa  önem veren bir şirket olarak Şölen de projede yaklaşık 6.500 m2 alanda yönetim ofisi ile yer alacak. Teslimlerle birlikte taşınma sürecimiz başlayacak. Balance Güneşli bizim marka projemiz, bundan sonra yatırım ve lokasyon değeri açısından gelecek vadeden,  yatırımcısına kar getiren özel projelere imza atmaya devam edeceğiz. Yine alanında ses getirecek projeler için çalışmalara başladık…” şeklinde konuştu.

İsmail Çoban
İsmail Çoban

Yeni ulaşım yatırımlarının çok yakınında yer alması ile sürekli değerlenecek yatırım aracı…

İnşaat sektörünün hızla geliştiği Güneşli’de, bölgeye ticari anlamda yeni bir soluk ve prestij kazandıran  Balance Güneşli ile birlikte nitelikli ofis projelerinin sayısı da artıyor.  İstanbul’un yeni ticaret merkezi olarak adlandırılan Basın Ekspres Caddesi üzerinde yükselen Balance Güneşli, iş merkezleri ve havaalanlarına yakınlığı, ulaşım rahatlığı sağlayan stratejik konumu ile ciddi avantajlar sunan değerli  bir yatırım aracı olarak görülüyor. Kamu ve ticari projelerin de odak noktası haline gelen bölge, yeni ulaşım yatırımları ile değerini sürekli artırıyor… Şehrin her noktasından kolay ve hızlı ulaşım imkanı sağlayan Balance Güneşli ise, E-5, TEM ve sahil yollarını birbirine bağlayan özel bir konumda yer alıyor. Çevrede inşaatı süren metro hatlarının yanı sıra, metrobüs durakları, Atatürk Havalimanı, 3. havalimanı bağlantı yolu, İstoç, Masko, CNR, Bakırköy İDO, Ataköy Marina gibi önemli merkezlere yakınlığı ile İstanbul’un yatırım değeri en yüksek ve en değerli projelerinden biri olarak hızla yükseliyor.  Teknolojisi, mimari yapısı ve şirketlere sunduğu özel hizmetler ile İstanbul’un  en iyi projelerinden biri olarak iddiasını ortaya koyan Balance Güneşli, özellikle Ataköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Bakırköy, Bahçelievler ve Şirinevler aksının tek A + projesi…

İstanbul’un yeni çekim merkezi…

Yaşanan dönüşüm süreci ile birlikte kamu yatırımlarına, markalı konut projelerine, ofis ve otellere ev sahipliği yapan bölgenin değeri, metro çalışmalarıyla gün geçtikçe artıyor. Bölge hakkında bilgi veren Servotel Corporation İcra Kurulu Üyesi Melda Bayraktaroğlu, eski bir sanayi bölgesi olan Güneşli’nin yeni bir kimliğe kavuştuğunu ifade etti. Bayraktaroğlu “Son dönemde İstanbul Avrupa yakasında en dikkat çeken bölgelerden biri Güneşli oldu. Özellikle Basın Ekspres Yolu ile Mahmutbey arasındaki bölgenin ‘Merkezi İş Alanı’ ilan edilmesinden sonra hızlı bir gelişim süreci yaşandı ve  bölge oldukça hareketlendi. Tüm bunlara ek olarak, bölgeye talebi artıran ticari nitelikli yatırımlara da sürekli yenileri ekleniyor.  Hem yoğun altyapı ve ulaşım yatırımları, hem de geliştirilen gayrimenkul projelerinin bölgeye değer katmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Basın Ekspres Yolu, konut, AVM, ofis ve otel yatırımlarıyla, özellikle yeni ulaşım arterlerinin devreye girmesiyle İstanbul’un yeni gelişim hattı olarak yükselişini sürdürecektir. Bölge havaalanına yakınlığı, batısında Küçükçekmece, doğusunda Bağcılar ve Bahçelievler ilçelerini kapsayan ve hızla gelişen üç ilçeye sınır olması ile de gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından İstanbul’un büyük fırsatlar sunan bölgesi olarak değerlendiriliyor.” şeklinde konuştu. Projede teslimlere yaklaşıldığının altını çizen Bayraktaroğlu, güçlü bir yatırımcı ile kaliteli ve özel bir proje geliştirdiklerini ve zamanında teslimleri gerçekleştirerek yatırımcılara ve kiralama yapan kurumsal firmalara yeni bir çalışma ortamının kapılarını araladıklarını ifade etti.

Modern hayatın tüm ihtiyaçları düşünülerek, iş ve sosyal hayatın dinamiklerinin iyi analiz edildiği özel bir proje… 

Balance Güneşli’nin mimari alanındaki paydaşı Avcı Mimarlık, projenin ana fikrini insan ölçekli yaşam düşüncesinden hareketle ortaya koyarken, sosyal hayatın, çalışma hayatının ve alışverişin bir arada olduğu, çevre ile entegre olan bir proje olarak planladı. Avcı Mimarlık projede sürdürülebilirliğe önem verirken,  güneş ışığından maksimum faydalanarak ısıtma ve soğutmada en düşük enerji sarfiyatına ulaşmayı hedefledi. Projede, gün ışığını kesintisiz olarak içeri alan boydan boya camlar ve yüksek tavanlı çalışma ortamları, çalışanların doğal havalandırmadan yararlanabilmesi için manuel ve motorlu olmak üzere teleskopik paralel açılımlı kanatlı cam sistemleri kullanıldı. Ayrıca cephe sistemlerinde içeride konforlu çalışma olanağı sunan yüksek akustik yalıtım sağlandı.

Hem Güneşli hem de İstanbul genelinde örnek proje olarak gösterilen Balance Güneşli, 17 dönüm arazi üzerinde toplam 83 bin metrekare inşaat alana sahip. Yatay ve dikey olmak üzere iki farklı mimarinin kullanıldığı projede,  toplam 311 bağımsız bölüm yer alıyor. Projede, ‘sürdürülebilir kalite ve güven endeksi’ ön planda tutuluyor.

Balance Güneşli, çalışanların tüm ihtiyaçlarını gözeterek, daha verimli ve yaratıcı çalışma ortamları sunmak amacı ile ‘yeni nesil ofis yaşamının’ en iyi örneğini ortaya koyuyor. Plaza ofis, cadde ofis, loft ofis, stüdyo ofisler olmak üzere, 40 m2 ile 1700 m2 aralıklarında büyük ve küçük ölçekli şirketlerin her türlü ofis ihtiyacına yönelik alanların yer aldığı projede, şirketlere teknik ve sosyal açıdan ayrıcalıklı hizmetler sunuluyor.

Çalışanların hayatını kolaylaştıracak her türlü donanıma sahip….

Ofis alanlarının daha efektif kullanılabilmesi için katlarda, günlük  ve saatlik rezerve edilebilen projeksiyon, televizyon, internet  ve diğer teknolojik çözümlerin sunulduğu toplantı odaları yer alıyor. Tüm kullanıcıların hizmetine açık olan toplantı odaları, iş yoğunluğu olan firmalar için özel bir alternatif oluştururken daha küçük metrekareli ofislerin de daha geniş  çalışma alanları yaratmasına olanak sağlıyor.  Her katta farklı metrekarelerde bulunan kat bahçeleri ise kısa molalarda çalışanlara bahçe konforunu yaşatıyor.  Projede ayrıca öğle yemekleri için  tüm şirketlerin ortak kullanabileceği bir yemekhane alternatifi de mevcut…

 

Sosyal donatıları ile çalışan motivasyonunu yükseltecek çözümler sunan ve  24 saat yaşayan bir proje…

Çalışanların performansını artıracak çözümler sunan Balance Güneşli,  24 saat yaşayan bir proje…  Yaklaşık  700 m2 alanda kurulan sosyal tesiste fitness salonu, sauna ve buhar odaları, pilates stüdyoları, cafe/restoran, müzik odası, hobi odaları, cep sineması, yer alıyor. Öğle tatili ya da gün içindeki molalarda motivasyonu  arttıracak, iş stresini azaltacak tüm ayrıntılar sosyal alanda yer alıyor.

Ticari alanların kiralamasında uluslararası bir isim ‘Sierra Reval’…

Balance Güneşli’nin sokak kültürünü yaşatmak amacıyla hayata geçirdiği Yaşam Sokağı’nda yer alan  ticari alanların kiralamalarına yönelik paydaşı, dünyada alışveriş merkezleri geliştirme ve kiralama alanında tanınmış uluslararası firmaları arasında yer alan Portekiz menşei Sierre Reval oldu. Portekiz, Almanya, İspanya, İtalya, gibi ülkelerde faaliyetini sürdüren firma Balance Güneşli’nin bünyesinde yer alan Yaşam Sokağı’ndaki ticari alanların kiralama faaliyetlerini yürütecek.  Yaşam Sokağı’nda  günün yorgunluğunu atmak, lezzetli molalar vermek için restoran ve kafeler, günlük hayatın getireceği her türlü ihtiyacın karşılanabileceği mağaza ve hizmet noktaları yer alacak. Ticari alanlarda yaşam Mart 2016’da başlamış olacak.

Ofis sahibi olmak isteyenlere özel banka kredisi…

Mart 2016 ‘da teslimlerin başlayacağı Balance Güneşli’de metrekare fiyatları  5.737 – 7.283 TL arasında değişkenlik gösterirken, ofis fiyatları 318 bin TL’den başlıyor. Ofis sahiplerine özel anlaşmalı 120 aya varan banka kredisi imkanı veya %25 peşin, 24 ay 0 (sıfır) faiz ödeme kolaylığı sunuluyor.

İnşaatta yüksek kalitede dayanımlı malzeme kullanımı…

Balance Güneşli’de temelden başlayarak projenin tümünde yüksek kalite ve yüksek dayanımlı malzeme kullanımı projenin inşaat güvenliği esasına bağlı en önemli avantajlarından biri…