(Şişecam)’ın 2014 Yılı Faaliyet Raporu’na uluslararası ödül

Şişecam, yıllık finansal raporlaması ile uluslararası alanda bir ödüle daha layık görüldü. Şişecam, şirket faaliyet raporlarının değerlendirildiği en itibarlı yarışmalardan biri olarak kabul edilen ve 20 ülkeden 1000’e yakın firmanın katıldığı ‘2014 Faaliyet Raporu Vizyon Ödülleri’ yarışmasında, Holdingler, Sanayiciler, Yatırımcılar’ kategorisinde ‘Gümüş Ödül’ün sahibi oldu.

Şişecam, 2014 yılı faaliyet raporu ile Amerikan İletişim Profesyonelleri Derneği’nin (LACP) düzenlediği 2014 Faaliyet Raporu Vizyon Ödülleri yarışmasında, ‘Holdingler, Sanayiciler, Yatırımcılar’ kategorisinde gümüş ödül kazandı.

Şişecam’ın faaliyetlerini, kurumsal, ekonomik, sosyal ve çevresel açılardan ele alarak, Tayburn ile işbirliği içinde hazırlanan kapsamlı rapor, LACP’de iletişim profesyonellerinin oluşturduğu uzman bir heyet tarafından değerlendirildi. Şişecam, dünya çapında “Holdingler, Sanayiciler, Yatırımcılar” kategorisinde “Gümüş Ödül”ün sahibi oldu.

Şişecam’ın 2014 yılı Faaliyet Raporu, rapor kapağı, hissedarlara mektup, raporun anlatımı, finansal verilerin sunumu, yaratıcılık ve mesajın netliği gibi değerlendirme kriterlerinde jüriden 10 üzerinden 10 puan aldı. Jüri’nin rapor için verdiği “ilk izlenim” notu ise 30 üzerinden 28 puan seviyesinde oldu. Jürinin değerlendirmesi sonucunda rapora verilen toplam puan 100 üzerinden 97’ye ulaştı. Bu puan Şişecam’a “Gümüş” Ödül getirdi.

Şirket faaliyet raporlarının değerlendirildiği en itibarlı yarışmalardan biri olarak kabul edilen ve Amerikan İletişim Profesyonelleri Derneği’nin (LACP) düzenlediği 2014 yılı Faaliyet Raporu Vizyon Ödülleri’ne bu yıl 20 ülkeden 1000’e yakın firma başvurdu.


Şişecam Topluluğu Hakkında

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında global bir oyuncudur.“Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır. Şişecam, 80 yıllık deneyimi, 21 bini aşkın çalışanı, 13 ülkeye yayılmış üretim faaliyetleri ve 150 ülkeye ulaşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak, 2020 vizyonu doğrultusunda dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

www.sisecam.com.tr