(Roca)’dan Yeni ve Ödüllü “Horizon” Lavabo Koleksiyonu

Roca, Brezilyalı mimar João Armentano imzasını taşıyan yeni “Horizon” lavabo koleksiyonu ile estetik ve fonksiyonel bir ürün sunuyor. Red Dot Tasarım ve iF Tasarım Ödülü’nün sahibi olan koleksiyon aldığı ödüllerle de dikkat çekiyor.

João Armentano’nun Roca için tasarladığı bu özel koleksiyon tezgâh üstü lavabo serisinden oluşuyor. Roca’nın ürünleri yüzde 40’a kadar daha hafif ve yüzde 30 daha güçlü üretilmesine olanak tanıyan son teknolojisi Fineceramic® ile hazırlanan koleksiyon, ince ve estetik bir tasarıma ulaşmak için 5 mm kalınlığında ultra ince kenarlardan oluşuyor. Parlak beyaz, mat beyaz ve mat siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunan koleksiyon, eğimli yüzeyde tasarlanan gizli su gideri ile suyun kolayca akmasını sağlarken estetik bir görünüm de sunuyor.

“Horizon” koleksiyonu, kesişen sokaklar, binaların yarattığı ışık ve gölge oyunları, uzaktaki ufuk çizgisi gibi kentsel çevreden ilhamla tasarlanarak, üç farklı modelden oluşuyor. Kentsel çevreden ilhamla tasarlanan ve geometrik şekillerin malzeme teknolojisi ile uyumunu ortaya koymayı amaçlayan “Horizon” Lavobo Koleksiyonu; Horizon Skyline modeli ile Red Dot Tasarım ve iF Tasarım ödüllerini, “Horizon Geometric” modeli ile ise Red Dot Tasarım ödülünü almaya hak kazandı. Mimari evrenin saflığını ifade etmek üzere ortaya çıkan “Horizon” lavaboları, kişisel eşyalar için de geniş saklama alanına sahip pürüzsüz bir yüzey sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.roca.com.tr


Roca 
Roca, mimari, inşaat ve iç mekanlar için tasarlanmış banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasına adanmış bir şirkettir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Roca 4 kıtada 22 ülkede yer alan 76 üretim tesisi ile 22 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık yaklaşık 2,09 milyar Euro ciroya sahip olan Roca, ürün ve çözümlerini 170’ten fazla pazarda müşterileriyle buluşturuyor.