Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü’nün Düzenlediği “İlk Baretim’23” için Kayıtlar Başladı!

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Yapı Kulübü’nün bu sene onuncusunu gerçekleştireceği “İlk Baretim’23” etkinliği, 7 ve 8 Kasım’da YTÜ Davutpaşa Kampüsü’nde düzenlenecek.


“İlk Baretim’23”

Katılım: YTÜ Öğrencilerine Ücretsiz, Kayıt Gerekli
Kayıt:
Çevrim İçi Kayıt Linki
Tarih:
7-8 Kasım 2023
Yer: Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü


Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü, 2002’den beri iş sektörünü öğrencilerle bir araya getiren ve onların mesleki dünyayı daha iyi tanımasını sağlayan, sosyal ve kültürel anlamda gelişmeye olanak tanıyan bir köprü olmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Bu doğrultuda Türkiye’nin birçok şehrindeki üniversitelerin İnşaat ve Mimarlık fakültelerini kazanmış genç mühendis ve mimar adaylarının mesleklerini tanımaları ve motivasyonlarını arttırabilmek amacıyla, fakülte iş birliği ile bölüm oryantasyonunun da yapıldığı, mesleğe bir ilk adım etkinliği olan “İlk Baretim’23” etkinliği düzenleniyor. Tıp öğrencilerinin beyaz önlüklerini giymesini konsept edinen etkinlik sonunda katılımcılara ilk baretleri takdim edilecek.

Okul içi katılımcılarının yanı sıra İstanbul içi katılımcılarına sektöre ilk adımlarını atma fırsatı sunan İlk Baretim’23‘te;

  • Farklı disiplinlerin önde gelen mühendis, mimar ve plancılarının yer aldığı panel oturumu,
  • Birebir iletişim kurarak staj imkânları yakalanabilecek insan kaynakları stantları,
  • Tecrübeli mühendislerin deneyimlerini aktaracağı konferanslar,
  • Çeşitli atölyeler,
  • Teknik geziler ve
  • “Baret Giyme Töreni” yer alacak.

Binat Mimarlık Medya Grubu‘nun Ürün ve Sosyal Medya Sponsoru olarak destek verdiği etkinlik hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.


*Etkinlik sertifikalıdır. Sertifika için etkinliğe %70 katılım sağlanmalıdır.