(Geberit)’ten Sağanak Yağışlara Karşı Koruma: “Pluvia Sifonik Çatı Drenaj Sistemi”

Geberit “Pluvia Çatı Drenaj Sistemi” ile ani değişen iklim koşulları için güvenli çözüm vadediyor. Konvansiyonel drenaj sistemlerinin verimsiz sonuç verdiği ani su baskınlarına karşı 7- 8 kat daha yüksek performans sunan ürün, 1000 – 1500 m² ve üzerindeki yaşam alanlarında 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebiliyor.

Geberit’in büyük alana sahip çatılar için geliştirdiği çözüm “Pluvia Sifonik Çatı Drenaj Sistemi”, şiddetli yağış oranına sahip sonbahar mevsimi için yüksek performans sunuyor. İleri mühendislikle üretilen sistem bileşenleri, çatıdaki yağmur suyunu 7-8 kat daha hızlı drene etme becerisi ile öne çıkıyor. Çatı süzgeçleri için daha kompakt yapı tarzı ve ergonomik tasarıma sahip sistem, 10 dakikada 50 kg yağışı drene ediyor. Sistemin pratik bağlantı noktaları ise minimum sürede monte edilebilirken uzun yıllar malzeme ve tasarım garantisi vadediyor.

Eğimli olmayan yatay boru hattına sahip olduğu için çatılardaki alan kullanımını avantaja çeviren “Pluvia”, konvansiyonel çatı drenaj yöntemlerinin aksine sifonik bir işlev görüyor ve performansını daha yüksek seviyeye çıkarabiliyor. Üründeki boru hattının hızlı dolması drenajda negatif bir basınç oluşturarak suyun tahliye edişini hızlandırırken, hem çatı korunuyor hem de yüksek akış hızıyla sistem kendi kendini temizliyor. “Pluvia”nın konvansiyonel sistemlere göre daha az malzemeye sahip olması, yatayda eğimsiz giden boruların mekân planlaması açısından kullanıcıya özgürlük sunmasını mümkün kılıyor.

1000-1500 m² ve üzeri çatılara sahip havalimanları, stadyumlar, hastaneler, AVM’ler, fabrika ve depo binaları gibi büyük çatı alanına sahip projeler için tercih edilebilen “Pluvia”nın kurulumu da profesyonel olarak gerçekleştiriliyor. Ürünü tercih eden müşterilerin projeleri, yetkili Geberit Pluvia uygulamacı bayiler tarafından gerçekleştiriliyor. Geberit Türkiye Ürün Yönetimi ekibi tarafından onaylanan ve daha sonra uygulamaya geçirilen projeler, kurulup devreye alınmadan önce de kontrolü yapılarak yaşanabilecek olası sorunları önlemeyi amaçlıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.geberit.com.tr


Geberit
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 29 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, 50 ülkede, 12,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Geberit, 2020 yılında 3 milyar CHF net satış açıklamıştır. SIX Swiss Exchange’de listelenmiş olan Geberit hisseleri 2012’den beri de SMI’da (Swiss Market Index) yer almaktadır.