(Seramiksan) Fabrika ve Showroom’larını Mimarlara Açtı…

Yerli karo, yapı kimyasalları ve vitrifiye ürünleri üreticisi Seramiksan, Dünya Mimarlık Günü kapsamında ekim ayında gerçekleştirdiği 3 etkinlikle fabrika ve showroom’larını mimar ve iç mimarlara açtı.

Ürünlerinin kullanıldığı mekânın yapısı ve dekorasyonuyla harmanlanarak bütünsel, estetik bir görünüme kavuşmasında mimarların kritik bir rol üstlendiğini aktaran Seramiksan Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu, etkinliklerine dair şu açıklamada bulundu:

1994’ten bu yana yapı ürünleri sektöründe faaliyet göstererek mekânların hem işlevsel hem de estetik görünüme sahip bir ortama dönüşmesini sağlıyoruz. Elbette, ürünlerimizin mekânın dekorasyonu ve yapısıyla uyumlu hale gelmesinde mimarlar çok önemli bir paya sahip. Bu yüzden, Mimarlar Haftası vesilesiyle düzenlediğimiz etkinlikler kapsamında fabrika ve showroom’larımızda kendileriyle bir araya geldiğimiz için mutluyuz. İş ortaklarımız olarak kabul ettiğimiz mimar ve iç mimarların, iş süreçlerimizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olması, birlikte nice başarılara imza atacağımızın habercisi.

Seramiksan, Dünya Mimarlar Günü için ilk etkinliğinde Turgutlu Mimarlar Odası ve Manisa Mimarlar Odası üyesi mimar ve iç mimarlar, ayrı günlerde markanın bölgedeki fabrikasını ziyaret etti. İki etkinlikte de Seramiksan Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu’nun tarihçelerini ve marka yolculuklarını anlattığı sunumun ardından, misafirlere showroom’lar gezdirilerek ürünler tanıtıldı ve yenilikler aktarıldı.

Seramiksan yöneticilerinin de katılımcılara gün boyu eşlik ettiği teknik gezi organizasyonunda büyük ebat granit üretiminin gerçekleştirildiği granit fabrikası ziyaret edildi. Mimar ve iç mimarlar, dünyanın en gelişmiş vitrifiye üretim tesislerinden biri olan Seramiksan’ın vitrifiye fabrikasını da gezerek üretim süreçleri, teknik prosesler ve otomasyon sistemleri hakkında detaylı bilgi edindi.

Seramiksan’ın Dünya Mimarlık Günü kapsamındaki etkinlikler dahilinde bir organizasyon da İzmir’de yapıldı. Buca Yapı showroom’unda düzenlenen kahvaltıya katılan mimarlar, mağazadaki karo, yapı kimyasalları, banyo mobilyası ve vitrifiye ürünlerini inceledi. Markanın benimsediği %0 atık ürün, %0 atık su politikası doğrultusunda üretim süreci ve sürdürülebilirlik hakkında sohbet etti.

Ayrıntılı bilgi: www.seramiksan.com.tr/