“Digitalcem: Bugünün Geleceği” Konferans ve Sergisi 24 Ekim’de MEXT Teknoloji Merkezi’nde Düzenlenecek!

TÜRKÇİMENTO tarafından düzenlenen “Digitalcem: Bugünün Geleceği” Konferans ve Sergisi, 24 Ekim 2023 Salı günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.


“Digitalcem: Bugünün Geleceği”
Konferans ve Sergi

Tarih: 24 Ekim 2023 Salı | Saat: 10.00
Yer: MEXT Teknoloji Merkezi, Barbaros Mah. G-105 Sok. Ağaoğlu My Newwork No:3 Kat: -2, Ataşehir/İstanbul


MEXT‘in ana sponsorluğunu üstlendiği etkinlik, dijitalizasyon alanında uzman tedarikçi firmalarla çimento sektöründeki dijitalizasyon ve IT yetkililerini, firma sunum ve stantları ile buluşturmayı amaçlıyor. Aynı zamanda fabrikalar tarafından gerçekleştirilen iyi uygulama örneklerinin de katılımcılarla paylaşılarak sektörü bu alanda bir adım daha öteye taşımayı hedefliyor.

“Digitalcem: Bugünün Geleceği” Konferans ve Sergisi, 24 Ekim Salı günü MEXT Teknoloji Merkezi’nde Saat 10.00’da TÜRKÇİMENTO Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik katılımıyla gerçekleşecek. Açılış konuşmaları ise Fatih Yücelik ve MEXT Technology Center Yönetici Direktörü Efe Erdem tarafından yapılacak.


TÜRKÇİMENTO
1957 yılında Dernek statüsünde kurulmuş sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’deki 52’si entegre, 16’sı öğütme tesisi olmak üzere, toplam 68 tesisi temsil etmektedir. TÜRKÇİMENTO, ülkenin kalkınma ve yapılandırılmasında en önemli malzemeyi üreten çimento sektörünün Sivil Toplum Kuruluşu biçiminde örgütlenmiş bir temsilcisidir. Türkiye çimento sektörünün uluslararası temsilcisi olarak Avrupa Çimento Birliği’ne 1972 yılından beri üye olan TÜRKÇİMENTO, aynı zamanda araştırma geliştirme hizmetlerinden başlayarak, eğitim, uluslararası iş birliği, sertifikasyon, sektörel veri derleme, üniversite, sivil toplum örgütleri ve diğer ilgili kuruluşlarla iş birliği gibi birçok sorumluluğu da başarıyla üstlenmiştir. Avrupa Çimento Birliği’nin (CEMBUREAU) üyesi olan TÜRKÇİMENTO, Türkiye çimento sektörünün uluslararası ilişkilerini de yürütmektedir.