(Samsung dART Platformu) ‘‘Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi’’ ile Cumhuriyetin 100. Yılını Kutluyor!

Samsung Electronics Türkiye, dART Platformu ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına, dijital sanat aracılığıyla eser üreten genç sanatçıları desteklemek amacıyla “Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi” temasıyla yeni bir sergiye ev sahipliği yapacak.


“Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi”
Açık Çağrı

Son Başvuru Tarihi: 27 Ekim 2023
Katılımcı Listesinin Açıklanması: 2 Kasım 2023
Sergi Tarihleri: 8 Kasım – 30 Kasım 2023
Başvuru: dart@samsung.com


Samsung Electronics Türkiye’nin düzenlediği sergi projesi, Cumhuriyetin derin mirasını ve tarihsel süreçte gerçekleştirilen önemli adımları öne çıkarırken, genç sanatçıları dijital sanatın sunduğu olanaklarla geçmişle gelecek arasında ilham veren bir köprü kurmaya teşvik ediyor. Sergi, genç sanatçıların yaratıcılığını ve toplumsal kolektif hafızanın üretimini destekleyerek bir arada olmanın önemini vurguluyor.

“Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi” adı altında gerçekleştirilecek olan etkinlik, genç sanatçılara eserlerini sergileme ve dijital sanatlar alanında kendilerini ifade etme fırsatı sunuyor. Sergi, Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Özçetin, Dijital Sanatlar Küratörü Esra Özkan ve Dijital Sanatçı, Sanat Tarihçisi Hakan Yılmaz‘dan oluşan değerlendirme kurulu tarafından seçilecek eserlerden oluşacak. Seçici kurul, başvuruları 1 Kasım 2023 tarihine kadar değerlendirecek ve sonuçlar 2 Kasım 2023 tarihinde e-posta yoluyla duyurulacak.

38 yaşını aşmamış, dijital sanatlar alanında üretim yapmış ve bu alana ilgi duyan herkes başvuruda bulunabiliyor. Başvurular dart@samsung.com adresine e-posta yoluyla gerçekleştirilecek. Sanat ve tarihin dijital bir platformda buluştuğu sergiye dair tüm detaylara www.samsung.com/tr/dart adresinden ulaşılabilir.